Problem z książką telefoniczną w T610

wczujcie sie w klimat

Gdy dostaję sms to mimo, że mam zapisany w książce tel numer osoby wysyłające, to sms pochodzi tylko od tego numeru - nie wyświetla się nazwa od kogo przyszedł sms, tylko numer.

Poza tym gdy przeglądam w książce numery to są czasem puste pozycje, a poznikało mi kilka numerów.

I na tym nie koniec. Gdy kopiuje wszytskie kontakty na kartę sim to kopiują się tylko jakies dwa z środka :frowning:

Witam

Coś masz moim zdanie z oprogramowaniem w telefonie, czy próbowałeś robić reset telefonu? Ja mam k500 i już nieraz robiłem bo się telefon wieszał a u mnie jest to tak: wchodzisz w ustawienia>ustawienia poczatkowe i potem jest do wyboru >resetuj ustawienia lub resetuj wszystko.

Jesli to nie pomoże trzeba nowy soft wgrać.

przy resetowaniu ustawień co strace?

Spotkałem się już z opisanym przez Ciebie objawem w tym modelu SE ale na dużo mniejszą skalę - mam tu na myśli smsy przychodzące “z numeru” mimo, że były wpisane w książkę jako konkretne imiona.

Z tego co pamietam w tym przypadku pomogło… wyciągnięcie i włożenie ponownie karty, ot taki banał - a też sądziłem iż chodzi o oprogramowanie (co w Twym wypadku nie jest wykluczone)…

Witam

Jeśli dojdziesz do tego momentu resetowania na wyświetlaczu będziesz miał co zostanie usunięte z telefonu.

Podam ci jak ja mam to w K500:

Resetuj ustawienia>resetuje tylko ustawienia. Dane użytkownika, takie jak, kontakty, wiadomości,obrazki, dżwięki i gry, nie zostaną usunięte. Telefon zostanie ponownie uruchomiony.

Resetuj wszystko>usuwa wszystkie ustawienia i dane użytkownika, np. kontakty,wiadomości,obrazki,dżwięki i gry. Pamiętaj, że możesz utracić zawartośczakupioną z telefonem. Telefon zostanie ponownie uruchomiony.

Decyzja należy do ciebie.

Dodam od siebie,ja zawsze robię tą drugą opcję, ponieważ nie zależy mi na jakiś grach dodatkowych wgranych na tel. czy obrazkach lub dżwiękach bo to mam na kompie i w każdej chwili potrafię to wgrać na tel. Jedynie kontakty które mam na karcie sim kopiuję i to w zasadzie wszystko.

tak, tylko po wyciagnieciu kontakty sie nie skasują jak to jest z wiadomosciami sms?

w ostatecznosci zrobie jak radzi germar :slight_smile:

Kontakty nie mają prawa się skasować, chyba że masz jakiś problem z kartą :frowning:

germar wszystko ładnie opisał :slight_smile:

Witam

Kontakty są zapisane na karcie sim, a ty masz do wyboru albo masz spis telefonów z kontaktów lub spis telefonów z karty sim.

Telefony zapisane na karcie sim zostają i nie ulegają skasowaniu.

nie pomogło

ale bardziej mnie dręczy to, ze gdy kopiuje kontakty na kartę sim z telefonu, to chwile kopiuje pojawia sie komunikat, że skopiowano, a gdy wejde na kartę to nic nie ma(pojawia się komunikat list pusta) :frowning:

Witam

Kopiować można w dwie strony: z kontaktów na sim i z sim na kontakty.

Czy próbowałes kopiować z karty sim na kontakty?

Jeśli dalej się tak dzieje ze nie wszystko lub nic nie wchodzi to tylko nowy sofcik!!

karta pusta i kopiuje z telefonu na karte, kopiuje i ni kija nic nie ma :frowning: