Problem z księgą gości

Witam…

chciałem na swoją stronkę (mam ją jeszcze na dysku - nie ma w sieci) wrzucić księgę gości…

Znalazłem opis jak to zrobić i się do niego zastosowałem

Zrobiłem pliki:

  • index.php

  • dodaj_wpis.php

  • dodany.php

  • wpisy.php

  • dane.txt

wyglądają one następująco (wklejam tylko to co dotyczy tej księgi (oprócz tego jest normalny wygląd stronki zrobiony):

index.php:

dodaj_wpis.php:

dodany.php:

wpisy.php:

plik: dane.txt jest pusty.

I teraz pojawia się problem: jak dodam jakiś wpis, to nigdzie się on nie zapisuje, ani nie wyświetla się na stronie index.php (nadal wygląda tak jak przed tym, a plik dane.txt jest pusty)…

Co zrobić żeby to działało ?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

bo php nie będzie działało na dysku potrzebny jest serwer

wzucic na serwer, albo zainstalowac krasnala :wink:

Ale powiedzcie mi, czy wszystko w tym kodzie jest dobrze… czy nie ma żadnego błędu?

<? $ip = REMOTE_ADDR; $file=fopen(“dane.txt”, “a”); if(fwrite($file, “$_POST[‘nick’]||$_POST[‘miasto’]||$_POST[‘komora’]||$_POST[‘gg’]||$_POST[‘mail’]||$_POST[‘www’]||$_POST[‘wpis’]||$ip \n”)){ echo “Wpis został dodany!”; } fclose($file); ?>Wpis został dodany

troche poprawek… chlopie Ty sie az prosisz zeby Ci rozwalic ta ksiege :stuck_out_tongue:

podmien ten plik na ten ktory napisales bo mozliwe ze masz wylaczona dyrektywe register_globals… i po prostu nie dzialalo Ci to… moze teraz zaczn ie smigac… ale malo prawdopodobne bo w sumie powinno zapisywac Ci przynajmniej te znaki ‘||’… skrypt wyglada niby ok :confused:

Znowu mam problem… umieściłem stronke w sieci, po dodaniu wpisu do księgi robi się miejsca na wpis (na stronie głównej), ale ten wpis się nie pojawia… w pliku: dane.txt pojawia się takie coś:

|||||||||||||| 

||||||||||||||

Co jest nie tak ?

Po pierwsze, dziwne jest to:

Ja bym jednak pozostał przy wersji:

$ip = $REMOTE_ADDR;

Druga sprawa, masz już wskazówkę:

Proponuje poczytać sobie:

http://pl2.php.net/manual/pl/tutorial.oldcode.php

kurde sry rozkojarzony bylem chyba… poza tym nie zadziala

$ip = $REMOTE_ADDR;

przy wylaczonym register globals iu powinno byc tak…

$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

i o to mi chodzilo ale cos myslami bylem gdfzie indziej :wink:

Wybaczcie, ale nic z tego nie rozumiem :frowning:

Moglibyście to tak po polsku (prostymi słowami) wytłumaczyć?

Pierwszy raz zrobiłem stronke i jakoś jeszcze nie orientuje się w tym wszystkim :slight_smile:

wiesz na Twoim miejscu zaczalbym php od podstaw… bo widze ze czego bysmy nie powiedzieli to raczej bys tego nie zrozumial… nie mozna czegos zrozumiec jesli sie nie mialo z tym nigdy stycznosci… troche sie podszkol w php i sam napiszesz cos takiego

Bo właśnie w tym jest sęk, że php w tym wypadku to używam tylko do tego skryptu… inne rzeczy to html i css i wszystko tam jest dobrze…

Jak znajde troche wolnego czasu to wezme się za php od podstaw, ale to troche zajmie :frowning: