Problem z łączem internetowym, Pomóżcie!

Witam. mam problem z łączem internetowym. Mam łącze 30 Mb/s (test robiony na www.speedtest.pl). Jeżeli chodzi o ściąganie plików, łącze w miarę się wyrabia, gorzej z buforowaniem filmów na portalach typu YouTube czy Kinomaniak. Tutaj mój internet wysiada, filmy buforują się powoli i praktycznie nie idzie nic oglądnąć.

W czym może być problem? Dodam że nie znam sie na sprawach “podkręcania internetu” i wytłumaczcie mi co mam zrobić abym mógł oglądnąć cokolwiek w sieci.

Problem występuje na wielu przeglądarkach internetowych, czy tylko jednej?

Flash zaktualizowany ?

Jaka przeglądarka internetowa?

Z sieci korzystasz sam, czy więcej osób? Może jest przeciążenie sieci?

Speedtest nie jest wyznacznikiem jakości internetu, zwłaszcza jak zrobisz pomiar do serwera miasta obok.

Więcej dany poproszę.

Dodam że mój system operacyjny to

Windows 7 Home Premium x64

2 GB RAM

Dodane 02.05.2013 (Cz) 14:11

Problem występuje na wielu przeglądarkach, próbowałem Liska, Opere na każdej dzieje się to samo.

Flash’a aktualizowałem

Korzystam aktualnie z Google Chrome

Z sieci korzystam z bratem, na drugi PC. Nie jest jednak sygnał rozdzielony przez zwykły router, ostatnio UPC wymieniało modemy i 2 kable ciągnięte są prosto z modemu UPC.

Dodane 02.05.2013 (Cz) 14:22

Dodam też że u kolegi w domu (ma taki sam pakiet internetowy od UPC jak ja) sygnał z modemu rozdzielony jest na 2 x PC i laptopa i u niego ten problem nie występuje. Filmy ładują się jak nalezy itp.

RasTaMieLeC ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.