Problem z łączem radiowym

Witka. Chciałbym się Was poradzić w sprawie wymienionej w temacie. Otóż mieszkam w Bełchatowie na Osiedlu Czapliniecka (osiedle 4-blokowe). Odległość sygnału internetowego od nadajnika wynosi około 2 km. W złą pogodę tj. mgły, deszcze, wichury itp. internet nie działa tak jak powinien. Mianowicie prędkość łącza jest mniejsza niż 200 Kb/s (standard) oraz w grach sieciowych gubi się dużo pakietów po drodze (wysoki loss i choke). Usterka z winy abonenta jest wykluczona, gdyż conajmniej 4 osoby na osiedlu mają ten sam problem. Ping do różnych stron jest niestabilny - raz 20 ms, raz 120 itp. Bardzo mnie to irytuje, bo wyrzucam 60 złotych miesięcznie za ROTFL.

A teraz kilka pytań:

  • Czy ludzie z DOLSATu (tak nazywa się obecny dostawca usług internetowych - http://www.dolsat.pl) będą w stanie to naprawić?

  • Czy ewentualna zmiana operatora może pomóc? (warunek - również łącze radiowe)

  • Posiadam u siebie router. Czy będzie można legalnie rozdzielić sygnał na 2 komputery, czy będę musiał płacić za dodatkowy terminal?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pomoc.

to znaczy co się orjetuje z teorii to nieraz wpływy pogody maja znaczenie na jakośc sygnału ale wedługł mnie powinienes reklamować usługe :wink:

Złączono Posta : 11.11.2005 (Pią) 21:41

hmm :wink: a czy w umowie masz zastrzeżone ze nie wolno :wink:

Drogi Pysiu… Żebyś Ty wiedział ile ja razy reklamowałem usługę! Będzie już z 20 razy łącznie z chłopakami! Ręce mi opadają.

W umowie pisze, że można rodzielić sygnał internetowy na tyle ile jest wpisanych terminali. I są 2 podpunkty - łącze profesjonalne (tam jest puste miejsce na terminale) i łącze stałe - tam nie ma nic o terminalach abonenckich. Jak mam to intepretować?

Ponawiam prośbę o odpowiedź na me pytanka. Dziękuję.

Może, o ile będzie solidny i będzie miał wiedzę na temat takich łączy.

Wg mnie należy uzupełnić umowę o wpis w puste miejsca, by nie było wątpliwości.

:okulary:

Aha, rozumiem. A czy obecny dostawca usług internetowych musi naprawić problem, który istnieje na całym osiedlu? Czy może ponownie skonfigurować nadajnik radiowy? Czy może to łącze radiowe chodzić chociażby tak jak kablowe? Czy oni po prostu mogą coś z tym zrobić? :lol:

ja też mam problemy z radjowym internetem ale dostawca ma konkurencje i jak nie będzie dbał o mnie to zmieniam dostawce a to jest kasa dlatego wszelkie usterki naprawia we własnym zakresie

Dobra, ale czy nie ma innego wyjścia by rozwiązać ten problem? Czy koniecznie muszę zmieniać dostawcę usług internetowych? Nie kwapię się do tego…

Masz umowę czytaj, sprwdź czy zostały spełnione jej warunki. Jeżeli operator łącza ich nie spełnia i wymiguje się od naprawy usterek możecie założyć sprawę sądową.

Eh… W takim razie zapomniałem powiedzieć, że prędkość internetu jest DO 200/128 kB/s. A w takim wypadku to jak nawet byłby 1 kB/s to przecież nie mógłbym się doczepić, nie? Czyli po prostu mam do końca życia (wraz z całym osiedlem) użytkować taki internet, tak?