Problem z łączem usb Sony Z1


(lukaslukio2001) #1

Witam. Mam problem z moim telefonem Sony z1 . Ma on problemy z wejściem usb ( czasami łasuje czasami nie :confused: i za często się rozłącza nawet gdy kabel jest perfekcyjnie włożony ) i w sumie mam 3 opcję albo dać go do naprawy i nie wiem ile to będzie kosztowało albo kupić kabel magnetyczny ale słyszałem o nim dużo złego i dużo dobrego już w sumie sam nie wiem i ostatni wybór to stacja dokująca na to wejście magnetyczne czy jak to się dokładnie nazywa sam nie wiem wiec z góry przepraszam i są orginalne od sony za chyba coś w okolicach 100zł i są też najprawdopodobniej podróby za 20-40 zł ale nie słyszałem ze nie ma z nimi problemów. Wiec teraz czekam na opinie specjalistów :slight_smile:


(hindus) #2

Z1C. Kabla magnetycznego używałem w zasadzie od początku, żeby bez potrzeby nie używać złącza USB. Jak widać po Twoim problemie, miałem rację :smiley: Złącze magnetyczne po 3 latach działa dalej, dużo zależy od kabla.

Miałem 2 różne - kątowy (czyli kabel idzie wzdłuż telefonu) do używania z nawigacją. Kupiony na Aliexpress w ilości 3 sztuk (parę dolarów kosztował więc wolałem mieć na zapas - i dobrze zrobiłem, bo jeden umarł jak zaplątał się w fotel). Działał ok. roku - półtora. Niestety potem zaczął trzymać dość luźno - na tyle słabo, że w trakcie jazdy zdarzało się, że rozłączał na wybojach i nawigacja się co chwila przeładowywała (odłączono/podłączono/odłączono/podłączono - a Android odświeża ekran za każdym razem). No i bywało, że magnes trzymał, ale styki już nie kontaktowały więc przestawał ładować. Podejrzewam, że jakbym go używał na biurku, to byłby ok. Ale na biurku używam kosteczki-przejściówki - “Adapter Magnetyczny Micro USB do Sony Xperia Z1 Z2” (przedmiot z taką nazwą aukcji kupiłem na Allegro za 19 zł + wysyłka, ale to było w 2014 roku, nie wiem czy jeszcze są dostępne). Bardzo fajna rzecz, bo nosimy ze sobą tylko jeden kabel - jak ładujemy, to przez magnes. Jak dane (albo telefon bez złącza) - no to odpinamy kostkę i mamy pełnoprawny kabel micro USB.
Tak więc polecam takie rozwiązanie.


(blumberplumber) #3

Szkoda tylko, że Sony z tego magnetycznego złącza zrezygnowało - nie wiem w którym modelu niestety, ale było to coś innowacyjnego jak na tamte czasy. Ale teraz mamy QI i te sprawy, więc nie jest źle.


(hindus) #4

Z tego co pamiętam, zrezygnowano z niego w Z3 z powodu wprowadzenia wodoodpornego złącza USB.


(lukaslukio2001) #5

Dzięki wielkie i właśnie wybiorę ten adapter magnetyczny ale jeszcze to zrobię mógł byś sprawdzić czy to właśnie coś takiego kupiłeś link:http://allegro.pl/adapter-magnetyczny-microusb-do-sony-xperia-z1-z2-i6958262406.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaean_elektronika&ev_adgr=Elektronika&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIkI6Bot_t1gIVBuAbCh35QAGOEAQYAiABEgKLg_D_BwE


(hindus) #6

Tak, dokładnie taką kostkę.