Problem z łączem wifi, NETGEAR DGN1000

Witam

Mam nietypowy problem z łączem wifi z routera NETGEAR DGN1000.

Otóż po wyłączeniu zasilania routera i ponownym włączeniu, laptop od razu połączy się z siecią, ale Internet strasznie zamula - strony albo długo się wczytują, albo wyskakuje błąd “nie znaleziono serwera”.

Pomaga jedynie zalogowanie się do konfiguracji routera i przestawienie w “Wireless Settings” “Mode” np. z “Up to 150Mbps” na “g & b” i z powrotem.

Ma ktoś pomysł co zrobić (i jak), żeby nie musieć za każdym razem wchodzić w konfigurację routera?

Problem występuje na laptopie i netbooku, więc pewnie to wina routera.

Wszystkie ustawienia routera są domyślne, zainstalowane jest najnowsze oprogramowanie.

Nie mam ustawionych żadnych zabezpieczeń poza filtracją MAC-ów.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zmień kanał nadawania było to już omawiane .

wifi-wszystkie-lacza-maja-maxymalna-sile-t448138.html

Nie pomogło :confused:

Poza tym mój problem jest trochę inny. Internet normalnie działa dobrze, ale po restarcie routera Internet niby jest, ale bardzo wolny. Muszę zmienić cokolwiek w “Wireless settings”, zatwierdzić i wtedy wraca do normy.

Zostaje twardy reset wciśnij reset na ok 30 sek jak to nie pomoże to tylko upgrade firmware zostaje

Nie ma nowszego firmware’u.

Poza tym wszystkie ustawienia pozostawiłem domyślne.

Edit: Zrobiłem Hard Reseta, za chwilę sprawdzę czy pomógł.

Edit2: Nie pomogło :frowning:

Nadal po restarcie muszę wejść w Wireless Settings i klikąć Apply, żeby strony się wczytywały.

Mam podobny problem z tym samym routerem, męczę się z tym od kilku tygodni.

Nie ma nowszego firmware, przynajmniej w auto aktualizacji.

U mnie coprawda pomogła zmiana kanału na 13, jednak co jakiś czas router zaczyna nadawać na kanale 6 (tak sam od siebie…), mimo że po wejściu w Wireless Settings widzę że ma ustawione 13. Muszę wtedy kombinować z ustawieniami WEP/WPA, kilka razy zmieniać kanały, za każdym razem Apply aż po którymś razie się udaje i zaczyna nadawać na 13.