Problem z łączeniem do serwerów w Battlefield 3

Witam, mam problem z połączeniem się z serwerami Battlefielda 3. Mianowicie gdy korzystam z routerów połączonych kablem z moim komputerem dostaje informacje Game disconnected: could not join server. Natomiast gdy korzystam z modemu ADSL wszystko jest ok tylko pingi wyższe i obniża mi on prędkość internetu + często tracę połączenie z internetem. Do czasu wszystko było dobrze, działały routery itd aż pewnego razu tak się porobiło. Co może być powodem tego, orientuje się ktoś w tych sprawach?

Hej,

:arrow: A nie robiłeś przypadkiem jakiś przekierowań portów w routerze?

:arrow: Jeśli router jest wyposażony w opcje DMZ spróbuj przypisać do niej lokalny adres IP Twojego komputera?

:arrow: Z jakiego firewall’a korzystasz?

:arrow: Korzystając z modemu ADSL urządzenie podłączasz poprzez USB czy kartę sieciową?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niczego nie zmieniałem, samo z siebie się zmieniło.

Chyba nie bardzo wiem jak to zrobić…

Ogólnie używam Avasta. Ale podczas gry go wyłączam.

Modem ADSL podłączam poprzez USB.

Hej,

:arrow: Jakiej zapory sieciowej używasz? Avast - przynajmniej w wersji darmowej - zapewnia tylko ochronę antywirusową; brak w nim natomiast zapory sieciowej. Może więc włączona jest zapora zintegrowana w systemie Windows? Próbowałeś ją konfigurować bądź wyłączyć?

:arrow: Jaki router posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zapora jest w całości wyłączona.

Routery, które testowałem i oba w ten sam sposób zawiodły - TP LINK TD-8816 i ZTE ZXV10 W300.

Hej,

:arrow: Wspomniane urządzenia działały w trybie router + AP czy może tylko jako bridge? Wiem, że TP-Link ma możliwość ustawienia trybu pracy na brigde.

:arrow: Przed użyciem przywracałeś ustawienia domyślne router’a?

:arrow: Próbowałeś opcji DMZ? W routerze TP powinna znajdować się gdzieś w opcjach przekierowań portów (Forwarding) - przynajmniej w moim TP-Link’u tam właśnie jest.

:arrow: Czy zapora w roterze także była wyłączona?

Pozdrawiam,

Dimatheus