Problem z łączeniem do sieci wifi

Witam,

posiadam ultrabooka Samsung NP530U3C-A04PL z Win 8 na pokładzie. Jak w tytule, problem dotyczy łączenia z siecią wifi. Mam na stancji router, do którego wszystkie urządzenia (czyli dwa inne laptopy, telefony itp.) łączą się bez problemu, natomiast mój tego nie robi, pomimo dobrego zasięgu. Po wybraniu odpowiedniej sieci łączy się długo, po czym wyskakuje komunikat, że nie można połączyć z daną siecią. Co dziwne, zaraz po tym znikają wszelkie sieci bezprzewodowe i już nawet nie mogę próbować ponownie. Do tego nie można wyłączyć karty sieciowej. Wchodząc w panel ustawień komputera próbuję przestawić włącznik z On na Off, jednak bezskutecznie, jedyne, co mnie ratuje, to reset. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

witam.

w jakim standardzie nadaje router i z jakim szyfrowaniem?

problem leży ewidentnie po stronie karty sieciowej (lub sterownika) w laptopie.

najprościej byłoby poszukać najnowszej wersji sterowników sieciówki i zamontować je od nowa,po usunięciu starego.

Router nadaje w standardzie N, z szyfrowaniem WPA/WPA2 PSK (a przynajmniej tak wyświetla mi mój telefon, który jest podłączony do tejże sieci.

Jeśli chodzi o sterownik do karty sieciowej, to już próbowałem szukać najnowszego, jednak Windows pokazuje mi, że mam go w najnowszej wersji. Miałbym go odinstalować i spróbować zainstalować na nowo?

Nie szukaj przez systemowe narzędzia typu WU lub Menedżer urządzeń, tylko na stronie producenta laptopa :wink:

Wszedłem na stronę Samsunga i faktycznie jest do pobrania nowszy sterownik do karty sieciowej, jednak pod Windows 7, do W8 nic nie ma. Próbować zainstalować go mimo wszystko, czy nie jest to raczej zalecane?

używasz antywirusa, zapory, pakietu ,?

łączyć się przez windę czy jakiś program który zainstalował samsung ?

Hmm, jeśli chodzi o antywira, to używam testową wersję pakietu Norton Internet Security, który już był w momencie kupna kompa. Zapora pewnie windowsowska.

Łączenie idzie przez windę. Co ciekawe, wczoraj wyłączyłem przez menadżer urządzeń kartę sieciową (trochę było z tym kłopotu, bo system się zawiesił, potem nie chciał się ponownie uruchomić , w końcu jednak się udało i od tej pory działało). Jednak dzisiaj znowu problem się powtarza i nie widzi sieci bezprzewodowych. :confused:

Dodane 10.10.2013 (Cz) 10:21

Ponawiam pytanie, gdyż mój problem wciąż nie został rozwiązany: “Wszedłem na stronę Samsunga i faktycznie jest do pobrania nowszy sterownik do karty sieciowej, jednak pod Windows 7, do W8 nic nie ma. Próbować zainstalować go mimo wszystko, czy nie jest to raczej zalecane?”