Problem z łączeniem na Wi-Fi przy paśmie 2,4Ghz

Hej. Mam problem. Może ktoś będzie wiedział o co chodzi. 

Mam router asus. Mam założoną sieć 5g i 2g. Przy tej pierwszej łączymy się komputerami i wszystko śmiga. Przy tej drugiej, telefony ją raz widzą, raz nie, cieżko się połaczyć, urywa połączenie, teraz już w ogole nie działa. Na komputerach też się nie chce połączyć z tą siecią. Co więcej często znika. Zakładaliśmy również sieci gościnne - to samo. Przywracaliśmy router do ustawień początkowych, resetowaliśmy, wyączaliśmy, nic nie działa.  Ktoś może spotkał się z tym problemem. Najbardziej irytuje mnie drukarka, nie mogę się wiecznie z nią połączyć. Czy to możliwe że router jest zepsuty? Bardzo proszę o pomoc. 

Chodzi Ci o pasma częstotliwości Wi-Fi 2.4 GHz i 5 GHz? 

Jeśli chodziło Ci o pasma 5 GHz i 2,4 GHz to w tym drugim jest wielki tłok. W mnie widocznych jest 22 sieci z których tylko jedna jest w paśmie 5 GHz. Uruchom jakiś program choćby WIFI Analyzer który pokaże Ci jak u ciebie, może wystarczy zmiana kanału na mniej zatłoczony :slight_smile:

@kamol23, zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.3,

Dziękuje za odpowiedź. Zmienialismy kanały i nadal bez zmian.

Dużo masz sieci w okolicy? Jeżeli tak to nic nie poradzisz, po prostu pasmo 2,4GHz jest u Ciebie wykorzystane na maksimum, albo i więcej. Pojawia się interferencja, na którą nie masz wpływu.