Problem z łączeniem się z wi-fi, zmiana kabla od światłowodu

Cześć, mam dziwny problem. Otóż mam światłowód od lokalnego dostawcy i obecnie remont w domu więc routery są przykrywane folia w ochronie przed kurzem.
Kilka dni temu zdarzało się, ze nie mogłem się połączyć Internetem (Połączono z wi-fi. Brak dostępu do internetu) lecz wyciągnięcie kabla z gniazdka (od pradu) i po chwili ponowne podłączenie pomagalo.

Wczoraj nie pomogło więc jako, ze jest remont to pomyślałem, że może ktoś coś zaznaczył czy urwał gdyż nie bylo też telewizji. Wezwalem technika, który wymienił kabel i zadziałało, polaczylem się z siecią na telefonie oraz telewizor złapał zasięg. Teraz chcąc się połączyć znowu nie działa (na każdym urządzeniu oprócz telefonu mamy był brak połączenia). Po ponownym zresetowaniu połączył się tylko mój telefon, jednak Moje IP w podgladzie sieci jest inne niż zwykle (na urządzeniach gdzie nie można się połączyć jest to IP, które było wcześniej).

Czy wiecie może co jest przyczyną problemu? Próbowałem resetu obu routerow (jeden jest podłączony do światłowody a drugi kablem do tego pierwszego, z niego też było połączenie kablem do komputera, którego teraz nie ma że względu na ten remont).

Edit: dodam jeszcze, że gdy wyłączyłem wi-fi w telefonie to żeby połączyć się znowu musiałem zresetować router.
Edit 2: wczoraj na ps4 był komunikat, że nie można połączyć się z dns, dzis natomiast, że nie można nawiązać polaczenia z serwerem. Jednak ani wczoraj ani dziś polaczenia nie bylo.

Ciężko powiedzieć, ale przewód światłowodowy łatwo złamać, może to jest przyczyna?

Kabel światłowodowy lub router do którego jest podpięty.
Stawiam na ten router skoro pomaga restart. Przy złamanym kablu nic by nie działo.

1 polubienie

Tylko, że gdyby z tym kablem bylo coś nie tak to chyba telewizji by nie bylo?
Czy mogło dojść do resetu ustawień routera? Czy może do tego dojść w wyniku ingerencji z zewnątrz lub częstego odlaczania źródła zasilania?