Problem z łączeniem się ze stronami-Vista

Problem polega na tym, że przy PIERWSZYM uruchomieniu systemu nie mogę wejść na żadną stronę www. Mogę co najwyżej (chociaż też nie zawsze) odebrać pocztę przez jakiś zewnętrzny program. Kiedy zrestartuje kompa najczęściej jest dobrze… Garść informacji: sprawdzałem IE oraz Firefoxa, net łączy się prawidłowo, system: Vista Home Premium 64, komp świeży: niecałe dwa miechy.

PZDR

Instalowałeś jakieś programy do obsługi połączeń VPN ?? Tworzyłeś tego typu połączenia ?? Jakiego firewall-a posiadasz ??

Jeśli chodzi o połączenia to utworzyło mi się wraz z instalacją sterowników od modemu (Thomson ST330, Vista 64). Nie instalowałem dodatkowych programów. Jeśli chodzi o firewalla to nie instalowałem żadnego. Pozostaje więc chyba tylko windowsowski, gdyż Avast, którego posiadam nie ma chyba wbudowanego firewalla. Zapomniałem dodać, że problem ten nie występuje zawsze. Wcześniej zaś nie pojawiał się wcale (mniej/więcej tydzień temu)…

Jedyne co przychodzi mi na myśl to musisz sprawdzić/skonfigurować dns-y i zerknąć w narzędzia administracyjne -> usługi, czy masz włączoną usługę o nazwie “Klient DNS”. W tym wypadku sprawdź jeszcze inną bardzo ważną usługę “Klient DHCP”.

PS. Avast posiada firewall-a ( to się zwie osłona sieciowa).