Problem z łączeniem sie ze stronami www

Witam,

Pojawił się dziś rano pewien problem: nie mogę otwierać stron www (w Firefoxie pojawia sie komunikat, ze nie znaleziono takiego adresu, a w IE okna mnożą się bez sensu w nieskończoność). To dziwne, bo np. GG działa, a u znajomego korzystajacego z tego samego łącza (router) wszystko jest OK. Podejrzewam, że znów zalęgł się na kompie jakiś syf, choć NOD32 nic nie wykrywa. Oto, co widzą u mnie HijackThis i Silent Runners:

Bardzo proszę o pomoc.

W logach jest czysto. Problemu trzeba szukać gdzie indziej :slight_smile:

Hm. Sytuacja rozwinęła się następująco: dziś rano zrobiłem jeszcze jeden skan HijackThis. Nie znam się na tego typu rzeczach, ale zwróćiłem uwagę na następujące wpisy, widoczne też w logu, którego tu wczoraj wklejałem:

Nie przypominałem sobie bym je widział kiedykolwiek wcześniej, a skoro problem z internetem polega na braku połączenia z serwerami na których są strony… Zaznaczylem te pozycje i użyłem opcji “Fix”. Zrestartowałem kompa i stały się dwie dziwne rzeczy:

  1. katalog z któregu uruchamiałem HijackThis znikł (miałem go na pulpicie, a w nim jeszcze silent runners i kilka innych programów)

  2. odzyskałem możliwość otwierania stron www - tego posta piszę ze swojego kompa.

O co może chodzić? Prosiłbym, by ktoś jeszcze raz przejrzał te logi, a jeśli rzeczywiście nie można się tam dopatrzeć żadnych nieprawidłowości, to co mam zrobić? Skaner antywirusowy NOD32 nic nie wykrywa - a to co się dzieje z moim komputerem to musi być chyba jakiś wirus/trojan/innepaskudztwo, no bo co innego?

Czy to nie są DNSy Twojego dostawcy internetowego?

Jeśli nie są, to:

Użyj -->FixWareout

Po jego użyciu może zajść potrzeba ustawiania od nowa DNS Twojego dostawcy internetowego.

–>Jak przywrócić prawidłowe DNS.

jessi