Problem z ładowaniem baterii Li-polymer

Kupiłam 2 lata temu baterię Li-polymer 3.6V/2200mAh do Nokii 3310.Telefon stary, ale był używany przez znajomych jako awaryjny przez ok.rok.Teraz chcę go dać starszej osobie z rodziny,żeby miała kontakt z dziećmi,zaczęłam łądować tę baterię ale trwa to już drugi dzień i cały czas wskaźnik pokazuje aktywne ładowanie…Czy może to być objaw uszkodzenia?

Tak to z pewnością jest wina starej baterii… (skoro telefon się włącza i ładuje)

Raczej nie obędzie się bez wymiany - na szczęście nie jest to jakiś straszny koszt (kup jakąś podróbkę - są często lepsze od oryginałów)

Jest jeszcze jeden sposób ożywienia baterii (nie testowałem i nie złość się na mnie jak się coś zepsuje) przeczytać o nim można w Men’s Health 05/2007 strona 57

oto on:

“Zawiń baterię w gazetę, następnie włóż do szczelnie zamkniętego woreczka foliowego i taki pakunek zamknij na 3 dni w zamrażarce. Najlepiej jak temperatura będzie niższa niż -25 st. C - im zimniej tym lepiej. Po wyjęciu nie otwierać woreczka przez 12 godzin - musi się rozmrozić itd…”

W ostateczności nie masz nic do stracenia - i tak z obecnej baterii nic już nie wyciśniesz :slight_smile:

3M się!

wkładanie owiniętej gazetą bateri do zamrażarki ma sens jednynie wtedy jeśli bateria jest mocno zawilgocona ponieważ gazeta odciąga wilgoć,wodę z akumulatorka.najlepsze efekty po zastosowaniu tego tricku są na bateriach NI-mh,NI-CD,na litowych efekt wówczas jest znacznie mniejszy