Problem z ładowaniem baterii w laptopie HP G62

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Kupiłem Używaną płytę główną do hp G62. Mam na nią gwarancję 30 dni. Chodzi dokładnie o to że jak do laptopa włożę baterię i podłącze zasilać to na chwilę mruga kontrolka od ładowania na pomarańczowo-biało jakieś 5 sekund i później świeci na biało czyli już nie ładuje baterii. a Jakby ładowała to powinno świecić cały czas na pomarańczowo. Laptop widzi baterię i jak wjadę myszką na ikonę baterii to pisze podłączony nie ładuje. Zasilacz sprawdzałem wynosi 19,38v inny zasilacz też tak ma.Przy podłączonym zasilaczu sprawdziłem styki od baterii na płycie głównej i co mnie nie pokoi to przy sprawdzaniu styków prąd maleje czyli zaczyna się od 2,8v-1,72v. wydaje mi się że powinno mieć stały prąd chyba przeszło 3v. Dodam że gniazdo od ładowania jest nowe bo kupiłem. I teraz nie wiem czy to bateria czy coś z zasilaniem na płycie głównej i nie wiem czy mam zwracać płytę główną. Bo na stykach wsadu baterii powinno mieć chyba stały prąd. Proszę o pomoc Dodam że sprawdziłem styki na 2 innych płytach głównych i tam mają stały prąd nie maleje

Po pierwsze, musisz być pewien, że akumulator masz OK.

Masz wybór:

  • akumulator
  • sterowanie ładowaniem na płycie

Wszystko rozumiem ale nie dziwi ciebie to że na pinach płyty głównej od bateri prąd spada. Sprawdzałem na 2 innych płytach i tam prad stały jest na tych pinach j nie maleją. Ta kontrolka od ładowania mruga kilka sekund wydaje mi się że mruga ponieważ jak baterię włożę to chce ładować ale nie może bo prąd spada i jak spadnie do tego 1,72 to już nie prubuje ładować bo za mały prąd ja tak sobie myślę. Chyba nie powiinien na tych pinach prąd spadać powinien być stały prąd. Co myślisz

No jak mylisz napięcie V z prądem A, to mnie nie dziwi?

Pamiętaj akumulator też ma własną elektronikę i jak jesteś pewien, że akumulator OK, to zostaje płyta lub kup dobry zamiennik o tych samych parametrach co oryginał.

I teraz strzelam, teoretycznie napięcie zasilania z płyty na akumulator to około 12 do 14 V.

Ale może tak być, że jest od 0 do iluś V

teraz patrzyłem na starą toshibe bez bateri z podłączoną ładowarką i mierzyłem na pinach i tam ma 3,10 v stały prąd i nie maleje

Dodam jeszcze że teraz laptopa włączyłem z baterią. Na włączonym laptopie wyciągłem baterie ikona bateri znikła oraz zaraz ją włożyłem na włączonym laptopie i kontrolka od ładowania mrugała na pomarańczwy-biały i na chwilę ładowało baterie a jak kontrolka zapaliła się na biało to już nie ładuje. Chyba coś z tym prądem na pinach przy płycie głównej

ktoś się wypowie jeszcze

Z prądem to raczej nie ale z napięciem owszem.Prawdopodobnie coś jest w układzie ładowania na płycie głównej nie tak-stawiałbym na kontroler AC_OFF co może być istotne ten kontroler otrzymuje informacje z zasilacza(jest to sygnał SMART_ID) i na jego podstawie kontroler nie może prawidłowo rozpoznać moc podłączonego zasilacza i co jest dość istotne krok detekcji wynosi tu tylko nieco ponad 100mV,ponadto jeśli sygnał przekroczy wartość 3V, kontroler uznaje, że zasilacz jest przeciążony i po prostu nie pozwoli na zasilanie z niego płyty(to tyle teorii).
Czy ty używasz orginalnego zasilacza hp?.
Czy laptop chodzi prawidłowo na samym zasilaczu?.

Tak oryginalny zasilacz. Jak jest pod ładowarką to chodzi normalnie tylko nie ładuje baterii. Ładowarką sprawdzana była pod innym laptopem hp

Jeśli wymieniałeś gniazdo w laptopie to może być że ono nie działa prawidłowo.

Na tej płycie głównej gniazdo masz przypinane do płyty głównej. Jest to nowe gniazdo i na starym tez jest tak samo. Stare gniazdo okazało się że jest dobre. Po prostu jak sprawdzam na tych pinach od wkladania baterii co sa przy płycie głównej to nie ma tego prądu

Ja bym jescze sprawdził baterię przy pomocy aplikacji HP Support Assistan.
W oknie aplikacji HP Support Assistant wybierz pozycję Informacje w polu rozwiązywania problemów.
W oknie rozwiązywania problemów komputera wybierz pozycję Zasilanie, temperatura i usterki mechaniczne.
Kliknij pozycję Battery Check.
Zostanie otwarte narzędzie Battery Check, które sprawdzi stan baterii i wyświetli wyniki.

Już wysłałem płytę na gwarancje zobaczymy co powiedza