Problem z ładowaniem baterii

Witam

Posiadam HP Pavilion dv5-1008ca. Lapka mam od około 4 lat, od pewnego czasu mam problemy z baterią.

Cały czas świeci mi się kontrolka ładowania baterii, system pokazuje, że bateria jest cały czas ładowana, wskazuje że pozostało XX%(podłączony, ładuje), przy czym wartość XX% nie osiąga 100%, tylko różnie, raz 80%, raz 20%, raz 10% i zatrzymuje się w danym punkcie. Po rozładowaniu baterii całkowicie lub częściowo i po podłączeniu ładowania sytuacja się powtarza, bateria ładuje się do danego punktu XX%, po czym dalej procenty już nie rosną a system i kontrolka cały czas wskazują że bateria jest ładowana.

Moje pytanie brzmi:

  1. Czy w związku z tym występuje cały czas zwiększony pobór prądu jak przy ładowaniu baterii??

  2. Czy powodem jest wyeksploatowanie baterii, czy może to być jakiś problem natury software(bateria jest naładowana, a system-kontrolka sygnalizuje ładowanie)??

  3. Czy da się to jakoś rozwiązać poza pozbyciem się baterii lub jej wymianą??

Dodam, że już podczas włączania kompa przed ładowaniem się systemu pojawia się informacja o istotnym spadku pojemności baterii.

CHP ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

  • i to jest pewnie wyjaśnienie. 4 lata to i tak piękny “wiek” dla baterii.

1)Nie. 2)Prawie na pewno wyeksploatowanie :frowning: 3)Wymiana :frowning: