Problem z ładowaniem baterii

Witam.

Mam problem ponieważ od jakiś 5 dni mam problem z ładowarką albo baterią ponieważ mam włączoną wysoką wydajność już nawet od początku użytkowania tego laptopa a od 5 dni mam problem. Moje fps w grze strasznie ostatnio skaczą a co jakieś 3,4 minuty spadają na sekundę do 0 i wracają.

Wcześniej było normalnie bo miałem zablokowane 100fps i nie spadały a teraz jest 100 ale co chwile jest po 80, 70, 50 .

Wygląda mi na to jakby komputer nie ciągnął energii z zasilacza la większej mocy tak jak to robił wcześniej.

Model ASUS R752L
Specyfikacja:
Intel Core i7-5500U
Nvidia Geforce 940m

Niekoniecznie zrzucałbym winę na zasilacz, a bardziej skupiłbym się na sprawdzeniu temperatur podzespołów. Być może są zbyt wysokie i następuje throttling aby ochronić komponenty przed przegrzaniem. Możesz uruchomić HWMonitor na czas grania i sprawdzić wyniki po kilkudziesięciu minutach obciążenia + ustawiasz wyświetlanie na OSD (w programie MSI Afterburner) taktowań procesora, grafiki. Ewentualnie GPU-Z - zapis parametrów do logu.

Lepszym pomysłem jest puszczenie testu obciążeniowego tym programem:

Program, co prawda dla overclockerów, ale w tym przypadku dostarczy potrzebnych informacji.

Tak na 20 minut odpalić testy i sprawdzenie wykresów jak ma się taktowanie GPU/CPU do temperatur.
Program pokazuje również szczegóły dotyczące napięć i jest w stanie wygenerować raporty z wykresami jak zachowały się podzespoły.

Testy można wykonywać oddzielnie dla CPU / GPU lub łącznie.