Problem z ładowaniem, komputer wydaje dziwne dźwięki

Witam, mam problem z moim laptopem, mianowicie bardzo często jak uruchamiam komputer słyszę takie bardzo ciche, wysokie dźwięki jakby szmer i bateria nie jest ładowana. Jak uspie go to od razu uruchamia się z powrotem (tak jakbym podlaczyl zasilacz). Jedynie co pomaga to wyłączenie komputera i poczekanie parę minut, aż naladuje baterię na maksa i próba włączenia jeszcze raz. Jak już się uruchomi normalnie to działa dobrze i ładuje jak trzeba. Podczas ładowania, gdy bateria nie ma jeszcze 100% i komputer jest wyłączony początkowo słychać dźwięk o wysokiej częstotliwości “pulsujący” po czasie przechodzi w stały. W czym może być problem i jak temu zaradzić? Byłem raz z nim u naprawy i pan fachowiec nic nie wykrył (wtedy miał okres, że działał ok). Mój sprzęt to Lenovo SL500, system W7.

maro512 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Święta minęły, więc odkopuję. Ktoś ma pomysł co jest nie tak? Moim zdaniem coś z zasilaniem, ale raczej wewnątrz laptopa (dźwięki wydobywają się z komputera, a nie z zasilacza, poruszenie kablem nic nie daje). Ewentualnie na jakim innym forum mogę szukać odpowiedzi?

zalecana aktualizacja bios laptopa na stronie internetowej lenovo

Niestety aktualizacja biosu nie rozwiązała problemu. Jedynie co się zmieniło, to że laptop nie “budzi się” po podłączeniu zasilania, więc teraz nie muszę wyłączać komputera, żeby się naładował, wystarczy, że go uśpię.

Człowieku, opanuj się! Ciągle piszesz to samo na każdym temacie. To troll.

 

Sprawdziłbym elementy przy gnieździe zasilania. Piski o wysokiej częstotliwości to objawy zużytych elementów elektronicznych.