Problem z ładowaniem myszy bezprzewodowej

Proszę o pomoc. Otóż mam myszkę bezprzewodową i jak każde tego typu urządzenie wymaga ładowania i tu jest właśnie problem. Gdy się gryzoń rozładuje najlepiej i najwygodniej jest dla mnie gdy ładuję się ona w noce, ale to jest problem bo gdy wyłączę kompa to wyłączone jest też zasilanie na USB. A w dzień tak nie bardzo mi jej ładować bo komp nie pracuje cały czas i i z przekładaniem przy każdym ładowaniu starej myszki (kulka) też tak nie bardzo. Dlatego najlepiej i najwygodniej by było gdyby ładowała się w nocy. Dlatego też pytam czy można zmienić to tak, żeby napięcie było również po wyłączeniu komputera? Z góry dziękuję !

HMM… :-k szukaj w BIOSie, ale raczej się nie da. Możesz ostatecznie zakupić ładowarke 220V->USB

http://allegro.pl/item177786188__ladowa … _mp4_.html

meason tak mógłbym kupić ładowarkę, ale po co? Moja myszka jest ze stacją dokująco-ładującą, dlatego ładowarka by sie okazała przydatna, ale i zbędna. Może jakieś inne pomysły? A jeśli chodzi o szukanie w BIOSie to gdzie i czego szukać?

nawet nie szukaj, nie znajdziesz. musiał by zasilacz działać nonstop.

meason Ci podsunał dobry pomysł. powiedz co toza myszka jak jest podłączona. daj jakiegoś linka/fote

Nie wiem jak z USB, ale u mnie jest coś takiego,że do między wtyk 20pin od zasilacza do płyty jest jeszcze jeden wtyk i ciągnie on zasilanie do ekranika LCD który jest na obudowie. Nie wiem czy ten trik się udałby z USB bo tam potrzeba 5V i 500mA

lukaszzek masz linka KLIK

Podłączona jest chyba normalnie nie wiem(?) stacja dokująca pod USB i tyle.

Sprawdzałem nawet czy może jakiś port ma zasilanie, ale ic z tego wszystkie 6 jest bez zasilania.


W przyszłości chowaj długie linki

Asterisk

no ale ten ekranik sie wyłacza gdy zamkniesz kompa, bierze zasilanie z głównej lini 5V zasilacza. jak zasilacz nie działa to nic nie działa :D.

finetto czekamy na dokładniejsze info o myszce, najlepsze rozwiązanie to zewnętrzny zasilacz/ładowarka.

Złączono Posta : 29.03.2007 (Czw) 17:09

wszystkie mają oczywiscie kiedy chodzi komp :wink:

fajną masz tą myszke szkoda by bylo robić w niej dziure na kabel zasilający :smiley:

ja bym Ci proponował ten zasilacz pod USB. jeśli masz jakies porty z przodu obudowy to tam sobie poedpnij mychę żeby na wieczór Ci bylo łatwiej pzepinać ;), może nie będziesz musiał przepinać codziennie… wkażdym raize ta zasiłka to bedzie optymalne rozwiazanie

lukaszzek no cóż dzięki wielkie za pomoc, mam z przodu porty i już to zrobiłem korzystam właśnie z tego dla wygody (o ile takowa jest możliwa, gdy sie biega z myszką) na szczęście ładowanie raz w tygodniu wystarcza. Czyli było nie było trzeba zaopatrzyć sie we wspomnianą przez Was ładowarkę. Raz jeszcze dziękuję i życzę wszystkim miłego dnia! !!