Problem z ładowaniem stron w nowszej wersji Firefox

Witam,

Nie wiem czy tylko jest tak u mnie, czy u wszystkich. Na Xp firefox wolno ładuje strony i czasem muszę zakładkę zamykać lub całego firefoxa aby stronę wyświetlać. Na drugim kompie gdzie jest win7 nie ma problemu. Po drugie na obu kompach gdy zaloguję się na pocztę Gmail to widać rozmazane wiadomości lecz to jest chwilowe bo tak jest tylko przy ladowaniu się poczty ale nie zawsze tak jest.

Wtyczki mam aktualne.

Jak tam jest u was?

hatezit, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

U mnie na XP Firefox chodzi bardzo szybko i na gmailu prawidłowo wyświetla.

Pierwsze, to kliknij w Pomoc (menu narzędzia) i w Informacje dla pomocy technicznej. Skopiuj tekst na mysz - czyli wszystkie rozszerzenia. Wklej tu.

Rozszerzenia są takie:

ColorZilla    2.8    true    {6AC85730-7D0F-4de0-B3FA-21142DD85326}

Kliknij Pomoc i w Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami. Wejdź na Gmaila i zobacz.

Wg mnie, gryzą się dodatki. Downloadery. Widzę, że nawet Kasperskiego powyłączałeś.

Tak samo jest. Na tym kompie gdzie jest XP jest 1,5 GB RAM i 2,4 GHZ Celeron, to stary komp a na drugim mam Win 7, 3,4GHZ i 8 GB RAM. Może dlatego wolno chodzi, mimo że wcześniejsze wersje lepiej chodziły.

Wykonaj reset przeglądarki-https://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa-latwe-r

Firefox jest coraz bardziej wymagający. Na słaby komputer, szybko będzie chodził i bardzo mało potrzebował pamięci, przy pewnych warunkach

Trzeba odinstalować aplikację doinstalowującą się razem z Firefoxem - mozilla maintenance service.

Trzeba wejść w opcje i ustawić czyszczenie przy wychodzeniu z programu. http://prntscr.com/3l6nrd

 

Trzeba w opcje, zaawansowane, w zakładce Udostępnienie danych, wszystko odptaszkować.

W zakładce Sieć, trzeba ustawić rozmiar pamięci podręcznej, na mniej niż 20MB. Więcej przy czyszczeniu podczas wyłączania Firefoxa, to nie trzeba.

W zakładce Aktualizacja, trzeba zaznaczyć - Nie sprawdzaj dostępności i odznaczyć aktualizowanie wyszukiwarki.

 

Firefox mało będzie brać pamięci, jakie 150MB, nie będzie nic się zapychał. Mam 1GB RAMu, stronicowania drugie tyle na sztywno.

wyłączać aktualizację? Hmm moglem to zrobić w wersji 28, bo teraz sql injection nie działa ale mam na maszynie wirtualnej więc jest ok. Na razie resetować nie będę. ale dzieki za rady i nie które kroki wykonam;)