Problem z ładowaniem Windowsa XP

Witam.

Mam pytanko zwiazane z miom Windowsem XP, a w zasadzie problem.

Problem zaczyna sie podczas uruchamiania komputera.

Włączam normalnie kompa, Windows laduje normalnie wszystko pięknie, pojawia sie pulpit wraz z wszystkimi ikonami i nic nie można zrobić. Na pasku przy godzinie nie pokazują sie żadne ikony a kursor po najechaniu na pasek zadan przybiera kształt klepsydry, (jakby komp ostro myslał) Na pulpicie nie moge nic zrobić. Naciskam Alt Ctrl i Del wylogowuje użytkownika ( musze to zrobić dwa razy) i nastepnym razem wszystko jest wporzadku.

Mam Winde razem z SP2 bo dysku 250 giga nie chciał mi wykryć przy instalcji. Zastanawiam sie co sie dzieje? Ostatnio ściągnołem sobie nowe stery do moje grafiki.

Prosze o odpowiedz :? Pozdrawiam.

Może masz zapchany autostart ?

menu start / uruchom / msconfig / zakładka uruchamianie i odznacz to co nie potrzebne

Kilka dni temu wywaliłem niepotzrbne rzeczy z autostartu, tupu agentwinamp, quicktime i te inne. Powiedzcie mi co powinno być z takich standardowych rzeczy w autostarcie?

Prorgam antywirusowy, antyspyware, komunikator (jak używasz), firewall. Ja mam tyle i wszystko chodzi.

Ten komp o którym mówie nie jest podłączony do netu (pisze z innego kompa), sprawdzałem w autostarcie i mam takie pozycje :

C:\ProgramFiles\GigaByte\VGA Utility Manager\G-VGA.exe

C:\ProgramFiles\Analog Devices\Core\smax4pnp.exe

C:\ProgramFiles\Analog Devices\SoundMax\Smax4.exe"/tray

RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,Startup

nwiz.exe\install

RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

C:\Windows\system32\ctfmon.exe

Taki mam autostart. Co wy na to?

Według mnie dobrze. Podaj specyfikację twojego komputera wraz z zasilaczem.

Wiec tak, mój komp :

Płyta głowna ASUS M2N 1394

Procesor AMD Athlon64 X2 3600BOX

DDR-II DUAL 2x512 Kingston

Dysk Seagate 250GB Sata 16 MB

Grafika GF 7300GT 256 MB Gigabyte

Zasilacz ATX MODE-COM FEEL3 400

Czekam na odpowiedz. Thx

Wymień zasilacz na amacroxa 400/450wat z allegro bo komp może się spalić przy obecnym zasilaczu poza tym komp jest ok :slight_smile:

Ok wporzadku, zasilacz zasilaczem ale dlaczego windowsa musze dwa razy logować? Moze zainstaluje go jeszcze raz z innej płytki. Co wy na to?

Spróbuj go zainstalować jeszcze raz … Może pomoże … Bo w kompie to raczej nie widać przyczyn …

Tak sie zastanawiam czy rzeczywiscie inna płytka tu pomoze, bo samego windowsa stawialem na tym kompie juz ze trzy razy zeby nie skłamac :slight_smile: Odpiszcie mi czy to coś da.

Raczej ponowna instalacja tu nic nie da. Najprawdopodobniej zasilacz nie wyrabia i przez to są te problemy. Sprawdź na innym zaislaczu i podaj wyniki.

Odinstaluj je.

lazikar raczej nie wyinstaluje sobie tych sterow bo wyskakiwal mi blad sli. triniti a jaki bys mi proponowal zasiacz?

Na taki. Spróbuj

Zależy ile masz na to PLN.

moment, tylko mc feel byl denny, II-ka jest niezla, a III-ke to juz nawet zasilaczem nazwac mozna…

przy tym konfigu, watpie, zyby zasilacz byl problemem

a z autostartu wywal wszystko - to tylko panel nvidii ( jak czesto ustawiasz monitor ?), monitor dzwieku i monitor urzadzen zewnetrznych ( nieoblugiwanych nacodzien):

‘‘Ctfmon.exe monitors the active windows and provides text input service support for speech recognition, handwriting recognition, keyboard, translation, and other alternative user input technologies.’’