Problem z ładowaniem

Mam laptop Samsung, który ostatnio bardzo dziwnie się zachowuje. Jest dość stary, ma z 4-5 lat. Niedawno była wymieniana bateria, nieoryginalna. Od kilku dni kiedy podłączam zasilacz zdarza się, że laptop przestaje się ładować, twierdząc, że nie ma podłączonego zasilacza. Co najdziwniejsze, kiedy odłáczam kabel wgl zaczyna pokazywać ładowanie pomimo braku dopływu prądu. Nwm jak to się dzieje. Kabel wydaje się być w porządku, wszystko styka i dioda się świeci. Poza tym przez większość czasu ładuje. Jak do tej pory raz dodatkowo był problem z otwarciem systemu, co wymagało przywrócenia go z punktu zapisu czy jakoś tak. Naprawiło to problem na 1 dzień. Co może być przyczyną problemów z ładowaniem oprócz kabla? Nieoryginalna bateria, czy może coś z systemem?

Może coś z oprogramowaniem, może bateria, może zasilacz dał mu po tyłku. Napisz jaki dokładnie model tego samsunga.

Samsung NP550P5C

Poszukaj oprogramowania od baterii pod swój system.

O ile mi wiadomo, za ładowanie baterii odpowiada układ w niej zawarty lub układ zawarty na płycie. System operacyjny raczej nie ma wpływu na ładowanie - chyba, że coś się w Windows 10 zmieniło.

Mam 7. Czy to może być też nwm coś z gniazdem w komputerze?

Hej,

Tak, jest możliwe, że jest to problem ze złączem. Zrób test - wyjmij baterię z laptopa i uruchom go podłączonego do zasilania sieciowego. Jaki wtedy komunikat pojawia się w systemie? Że brak baterii?

Przy wyjmowaniu baterii sprawdź, jak wyglądają styki zarówno w baterii, jak i w złączu laptopa. Upewnij się, że są czyste.

Pozdrawiam,
Dimatheus