Problem z ładowarką/baterią w laptopie

Witam. Posiadam laptopa HP Compaq 8510w. Od momentu zakupu prawie bez przerwy był podłączony do ładowarki. Ostatnio mam z nim bardzo dziwny problem. Zaczęło się od tego, że strasznie długo się uruchamiał, a jak się już uruchomił to strasznie zamulał. Po kilku dniach próbowania pomyślałem, że odepnę ładowarkę. I ku mojemu zdziwieniu laptop zaczął działać normalnie. Później podłączyłem ładowarkę i znowu zamulał, odpiąłem i działał OK. Niestety po kilku godzinach pracy na samej baterii oczywiście się rozładowała. Zostawiłem na noc laptopa podłączonego do ładowarki, a rano okazało się, że bateria nie naładowała się mimo tego, że dioda sugerująca ładowanie się świeciła. Wyjąłem baterie z laptopa i uruchomiłem na zasilaniu sieciowym i niestety zamula straszliwie (prawie nie da się korzystać). I tu moje pytanie: co się dzieje? Czyto wina ładowarki czy może baterii? Pytałem kilku znajomych o to i mówili, że pierwszy raz coś takiego widzą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Zerknij sobie na profile zasilania, być może gdzieś kliknąłeś aby komp podłączony do sieci działał w takim trybie jak dla zachowania największego czasu działania baterii (w niektórych w dodatkowym sofcie dołączanym do “laptrupów” masz opcje do ustawiania wydajności procesora itp…)

Niestety nic. Profil zasilania ustawiony poprawnie. Najdziwniejsze jest to, że po wyciągnięciu baterii laptop działa, ale jest tak spowolniony, że nie da się nic zrobić.

Podmień baterię+zasilacz i sprawdź… jeśli na nowej będzie ok to już będziesz wiedział co jest nie tak…

Też o tym pomyślałem, ale wszyscy w akademiku albo ASUS albo Acer albo Lenovo ;(. Dam znać co i ja jak znajdę kogoś z HP :).

Dodane 05.01.2010 (Wt) 21:37

Mała zmiana dotycząca problemu. Wyłączyłem laptopa i podłączyłem ładowarkę. Po jakimś czasie dla sprawdzenia włączyłem go i okazało się, że bateria się naładowała do 100%. Niestety nadal nie mogę pracować “na kablu” bo komp wtedy strasznie zamula, czego to może być wina? Teraz to już całkiem zgłupiałem ponieważ bateria sprawna bo się naładowała w 100 procentach, ładowarka też sprawna bo naładowała baterię. Więc co powoduje to straszne spowolnienie komputera po podłączeniu ładowarki? Proszę o pomoc.

Miałem ten sam problem, ale przed chwilą go naprawiłem :slight_smile:

Mam lapka HP Compaq nx7400.

Chodziło o zasilacz - w kablu miedzy zasilaczem a komputerem są prowadzone 3 żyły. Jedna o potencjale dodatnim, druga ujemnym, a trzecia nie wiem, może jakaś sterująca :smiley: Otóż okazało się że jest przebicie na tą żyłę nie wiadomo od czego (jest w samym środku).

Problem na pewno nie dotyczył systemu operacyjnego, bo posiadam takich 3 :smiley: Na każdym z nich komputer jednakowo zamulał, nawet grub się powoli ładował.

Jeżeli nie chodzi o to, to jeśli masz możliwość pożycz od kogoś zasiłkę tego samego typu i sprawdź działanie.

Mam nadzieje że pomogłem :slight_smile:

Pozdro all!