Problem z ładowarką/baterią w laptopie

(Artur Gradzki) #1

Witam. Posiadam laptopa HP Compaq 8510w. Od momentu zakupu prawie bez przerwy był podłączony do ładowarki. Ostatnio mam z nim bardzo dziwny problem. Zaczęło się od tego, że strasznie długo się uruchamiał, a jak się już uruchomił to strasznie zamulał. Po kilku dniach próbowania pomyślałem, że odepnę ładowarkę. I ku mojemu zdziwieniu laptop zaczął działać normalnie. Później podłączyłem ładowarkę i znowu zamulał, odpiąłem i działał OK. Niestety po kilku godzinach pracy na samej baterii oczywiście się rozładowała. Zostawiłem na noc laptopa podłączonego do ładowarki, a rano okazało się, że bateria nie naładowała się mimo tego, że dioda sugerująca ładowanie się świeciła. Wyjąłem baterie z laptopa i uruchomiłem na zasilaniu sieciowym i niestety zamula straszliwie (prawie nie da się korzystać). I tu moje pytanie: co się dzieje? Czyto wina ładowarki czy może baterii? Pytałem kilku znajomych o to i mówili, że pierwszy raz coś takiego widzą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

(sniper00) #2

Zerknij sobie na profile zasilania, być może gdzieś kliknąłeś aby komp podłączony do sieci działał w takim trybie jak dla zachowania największego czasu działania baterii (w niektórych w dodatkowym sofcie dołączanym do "laptrupów" masz opcje do ustawiania wydajności procesora itp...)

(Artur Gradzki) #3

Niestety nic. Profil zasilania ustawiony poprawnie. Najdziwniejsze jest to, że po wyciągnięciu baterii laptop działa, ale jest tak spowolniony, że nie da się nic zrobić.

(sniper00) #4

Podmień baterię+zasilacz i sprawdź... jeśli na nowej będzie ok to już będziesz wiedział co jest nie tak...

(Artur Gradzki) #5

Też o tym pomyślałem, ale wszyscy w akademiku albo ASUS albo Acer albo Lenovo ;(. Dam znać co i ja jak znajdę kogoś z HP :).

-- Dodane 05.01.2010 (Wt) 21:37 --

Mała zmiana dotycząca problemu. Wyłączyłem laptopa i podłączyłem ładowarkę. Po jakimś czasie dla sprawdzenia włączyłem go i okazało się, że bateria się naładowała do 100%. Niestety nadal nie mogę pracować "na kablu" bo komp wtedy strasznie zamula, czego to może być wina? Teraz to już całkiem zgłupiałem ponieważ bateria sprawna bo się naładowała w 100 procentach, ładowarka też sprawna bo naładowała baterię. Więc co powoduje to straszne spowolnienie komputera po podłączeniu ładowarki? Proszę o pomoc.

(Lisixx) #6

Miałem ten sam problem, ale przed chwilą go naprawiłem :slight_smile:

Mam lapka HP Compaq nx7400.

Chodziło o zasilacz - w kablu miedzy zasilaczem a komputerem są prowadzone 3 żyły. Jedna o potencjale dodatnim, druga ujemnym, a trzecia nie wiem, może jakaś sterująca :smiley: Otóż okazało się że jest przebicie na tą żyłę nie wiadomo od czego (jest w samym środku).

Problem na pewno nie dotyczył systemu operacyjnego, bo posiadam takich 3 :smiley: Na każdym z nich komputer jednakowo zamulał, nawet grub się powoli ładował.

Jeżeli nie chodzi o to, to jeśli masz możliwość pożycz od kogoś zasiłkę tego samego typu i sprawdź działanie.

Mam nadzieje że pomogłem :slight_smile:

Pozdro all!