Problem z ladowniem Windowsa

Witam , koledze kompletnie nie znajacemu sie na komputerach przy uruchamianiu komputera laduje sie system windows XP , trwa to nieskonczenie dlugo , gdy uruchomi sie tryb awaryjny pojawia sie tylko czarny ekran z myszka i nic wiecej.

Problem pojawil sie nagle , ponoc wylaczyl kompa , przyszla siorka i juz windowsa nie uruchomila.

Slyszalem ze trzeba cos zmienic w BIOSie jakis DVD bios , ale nie wiem dokladnie jak.

Nie moge podac danych komputera bo on sam ich nie zna , ale to raczej nie ma nic do tego , dodam tez ze nie zmienial zadnego urzadzenia w komputerze.

Witam kolega chce przeinstalować windowsa tak ?

Trzeba zmienić kolejność bootowania (czyli wybrać z którego urządzenia komputer ma czytać sektor rozruchowy i uruchomić z niego system)

Wejdź do biosu i przestaw kolejność bortowania w menu “boot” ustawiając jako pierwszy napęd CD bądź inny nośnik z którego instalujesz system , nie wiem jaki to bios wiec nie podam Ci dokładnie gdzie to jest , lub podczas uruchamiania systemu możesz wejść do boot menu , jeśli bios oczywiście je ma. (częste skróty klawiszowe do niego F8 , F11 ,F12)

Tak tez ustawilem , ale nadal , laduje sie system windows , laduje laduje i nie ma nic? U mnie na komputerze gdy wepne ten dysk , wszystko dziala normalnie , gdy dam swoj dysk do jego kompa nie dziala.

Kolego uzupełnij czego dokładnie oczekujesz bo sam się pogubiłem w Twoich postach ,

Chcesz zainstalować na nowo z oryginalnego nośnika windows-a , tak ?

Poprostu chce uruchomic windows ale ladowanie windowsu trwa w nieskonczonosc , jest logo idzie pasek i sie laduje , laduje i tak bez konca.

Gdy wezme dysk do siebie to sie uruchamia normalnie , tak wiec pewnie cos jest zle ustawione w biosie , bootowanie jest usutawione pierw CDrom pozniej dysk , nie dalo zadnego efektu i nadal windows sie tylko laduje. Zrobilem potem zeby pierw dysk bootowalo tez nic nie dalo , nadal samo ladownie.

Tak wiec co zrobic aby windows sie wladowal i zalogowac na dane konto.