Problem z lagami w Diablo II

witam posiadam diablo od blizarda swierze pobieram klienta wszystko fajnie instaluje odpalam ale mam okropne lagi sprzet mam dobry net swiatlowod 1gb caiway karta gtx1600 windows 10 oczywyscie to samo mam na laptopie jedyny problem opuznienie czyli lagi bo jak odpalam single player to nie mam zadnych problemow gra sie plynnie i przyjemnie ktos cos doradzi a dodam ze od tygodnia szukam po necie wskazowek konsultowalem sie z blizzardem nic nie pomoglo nic sie nie poprawilo problem zaczyna sie po paru sekundach od teleportowania sie do danego miejsca im wiecej potworków tym wieksze lagi

Nie podpinaj sie pod cudze wątki tylko zawsze zakładaj swój. Wydzieliłem do osobnego tematu.

Ale które Diablo? 2, 3?

Jak 3 to wymuś 32bit klienta w opcjach gry w launcherze Blizzarda.
Upewnij się że masz najnowsze sterowniki, profil zasilania na wydajności, wyłącz antywira i firewalla na czas grania. Sprawdź czy ci ping nie skacze (normalny do np. wp.pl i ten w grze w do serwerów blizza)

Nie wlasnie z 3 nie mam żadnych problemów chodzi o diablo II

Wpisz w grze /fps i zobacz jaki ping podaje.
Może to być problem z serwerami D2, albo u Ciebie.
Z serwerami nic nie zrobisz (no chyba, że grasz na innym regionie).
Jak u Ciebie, to możesz sprawdzić puszczając ping na jakąś stronę i drugi ping na twój router (jak laptop to pewnie łączysz się przez wifi). Przerwy, skoki pingu do routera oznacza problem z wifi - spróbuj przełączyć na inny kanał (dużo sieci w okolicy?) lub podpiąć kablem. Jak ping do routera jest cacy, a skacze ping i tak do normalnych stron, to raczej wina samego routera lub po stronie dostawcy Internetu.

Inna opcja to poczekać na remaster D2 i mieć nadzieję, że będzie działać dobrze :stuck_out_tongue:

Wszystko lata na kablu internet jest petarda żadnych problemów gry śmigają bez problemu online nawet jak cos pobieram zapory robiłem of on kurde za znanych mi opcji robiłem już chyba all puzniej sprawdzę pingi bo narazie w robocie

ok sprawa z pingiem wyglada tak (C:\Users\bartl>ping wp.pl

Pinging wp.pl [212.77.98.9] with 32 bytes of data:
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=28ms TTL=51
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=28ms TTL=51
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=28ms TTL=51
Reply from 212.77.98.9: bytes=32 time=30ms TTL=51

Ping statistics for 212.77.98.9:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 28ms, Maximum = 30ms, Average = 28ms)

router (C:\Users\bartl>ping 192.168.1.254

Pinging 192.168.1.254 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.254: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.254: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.1.254: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.254: bytes=32 time=1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.254:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 2ms, Average = 1ms)

jezeli chodzi o ping w grze skacze od 16 do 90 i bez wiekszej roznicy czy jest niski czy wysoki gra laguje…

sprawdzilem ping tez z google jest taki sam jak z routera hmm czy problem pewnie lezy po stronie blizzarda ?

dziwne jest to ze jak sie pytam ludzi w grze czy maja tez takie problemy to mowia ze nie zadnych problemow a juz napewno nie z lagami

Wiem, że w Diablo 1 trzeba odblokować w routerze i zaporze systemowej port 6112, żeby dało się grać na battle.net. Może w Diablo 2 też jest jakiś port do odblokowania?