Problem z lagami

Witajcie. Zaczne od tego ze zmienilem Neo 128 na internet 300kbit (minimalna 128 kbit) a więc teoretycznie zmiana na lepsze. Gram w Tibie i mam takie lagi, że… :frowning: Nie wiem czyja to jest wina, mój kolega ma tez sam internet co ja i śmiga nieźle. Zauważyłem że lagi pojawiły się gdy brakowało mi miejsca na dysku, zobiłem więc porządek, zdefragmentowałem dyski , mam ponad 40% wolnego i dalej lagi. Czego to wina? Prosze o pomoc :). Pozdrawiam.

Wina serwera

A masz radiowy net??

Nie. Jest to sieć miedzy osiedlowa.

A jaki?? Firma, albo nazwa??

Sieć Rybnet, ale niesądze, przecież kumpel ma te sam internet, a lagow nie ma :confused:

Mówie ci, to wszystko zależy od serwera na którym grasz.

Wiem bo też grałem w Tibie i też miałem lagi

Ale ja z kumplem gramy ja tym samym servie :confused:

A nie ściagasz nic w tle z neta ??

Nic, nawet gg mam wyłączone, nie przeglądam www.

Dodam, że gdy miałem neo, miałem włączoną Tibie, Skype, Gadu-Gadu, przeglądałem www i lagów nie było, więc why ? :cry:

Ja myślę, że masz wewnętrzne IP i że powinienieś zrobić tak:

  1. Dowiedzieć się z jakiego portu korzysta ta gra

  2. Skontaktować się z adminem twojej sieci “Rybnet” i poprosić o przekierowanie portów na ten port, z którego ta gra korzysta. :smiley:

Kapujesz??

A ja sadze ze zrobil duzy blad rezygnujac z Neo. Predkosc lacza to nie wszystko. Jednak niech kazdy mowi co chce ale mialem kiedys Neo (obecnie net24) i wiem ze jakosciowo lacze wyglada bardzo dobrze, publiczny IP, male pingi… a te wszystkie osiedlowe sieci to pic na wode (no moze sa jakies wyjatki - zapewne)…

Możliwe :!: :slight_smile:

Ale mam radiówke (sieć lokalna) i też miałem podobny problem /ale z grą DiabloII/ i kiedy mój admin przekierował mi porty zmieniło się na duużo lepsze. :slight_smile:

Tylko zwroc uwage na to ze jak on tobie przekirowal to juz nikt inny w twojej sieci nie bedzie mogl takie przekierowania miec (tzn. na ten konkretny port). Po przekiruwaniu dostales tak jakby publiczny IP ale tylko na tym porcie dlatego sie poprawilo.

Dzięki za pomoc, ale jedynym rozwiązaniem było dokonanie testu łącza mojego internetu. I o dziwo :o coś chyba awaria jakaś, bo podstawowa szybkość powinna wynosić 128kbit, a ja wyciągam tylko 27kbit !!