Problem z Lamp-em na Ubuntu 20.04

Cześć mam pewien duży problem z lampem. Otóż za każdym razem gdy zrobię reboot, wylogowanie cokolwiek co zamyka sesje logowania elementy lampa jak apache, sql czy phpmyadmin się wyłączają. Pomaga tylko i wyłącznie ponowna instalacja. Nie da się zrobić np. “sudo service apache2 start” bo wyskakuje błąd a status pokazuje failed. Wróciłem do Ubuntu po 4 latach i wersja 16 nie miała tego problemu. Co należy zrobić bo to są jakieś jaja. Za każdym razem mam instalować apache, sql itd ??
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie bardzo rozumiem, ale nie wystarczy po prostu dać “enable” na usłudze apache’a?
W sensie: sudo systemctl enable apache2
Usługa wtedy powinna startować zaraz po uruchomieniu kompa.

Skoro masz systemd, to powinieneś mieć też journalctl . Nie znam za bardzo tego polecenia, ale jak musiałem z niego korzystać, to wystarczał przełącznik -u, gdzie po nim (nie zapomnij o oddzielających spacjach), wprowadzasz nazwę unitu (np. apache2). journalctl pozwala np. wybrać przedział czasowy wyświetlanych logów, a domyślnie korzysta z pager’a.

Używasz poleceń dla Upstart, którego juz dawno w Ubuntu nie ma - poczytaj sobie manuala dla systemctl. W 4 lata to zawsze się coś zmienia :wink:

Na razie pomogło tak, że po wejściu w konsole i wybraniu "service apache2 start
" się uruchamia bez ponownej instalacji. Zainstalowałem pakiety, które były w manualu systemctl (nie pamiętam jakie). Tak jeszcze można przeżyć. Dziękuję Domker oraz chłopaką z góry za to, że chociaż chcieli pomóc. Dzięki panowie raz jeszcze. Pozdrawiam

Dlaczego robisz po swojemu? Przecież możesz aktywować usługę na stałe, zamiast do ponownego uruchomienia systemu.

Jeżeli można ją uruchomić na stałe a nie po wejściu w konsole i wybraniu komendy to napisz jak. Będę bardzo wdzięczny.

Próbowałeś systemctl enable apache2 ? (apache2 to tylko przykład, podstaw, co chcesz).