Problem z LAN-em

Mam pewien problem !!

moze masz wł Zapore systemową albo jakoś Ci się wł… Zobacz…

a skąd ciągniesz internet??

Raczej nie bo obecnie mam SP1 i tam nie ma zapory systemowej !!

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 22:01

Neta ciagne z NETI mam 6Mb/s podzielone na 5 osób !!

to Netia na pewno ci nie blokuje!

Kto jest “administratorem” waszej sieci

może on coś włącza

chyba że to ty, to wtedy problem

a może inni też coś zciągają i dlatego się blokuje??

Właśnie chciałbym sie dowiedzieć KTO MNIE BLOKUJE gadałem z administratorem ale on mówi ze on nic nie blokuje !!

jeśli masz tzw. Amatorską siec komputerową to jeden nieumiejętnie skonfigurowany firewall na którymś komputerze, może przyblokować całą sieć.

ciekawe w jaki sposób…

blokować połączenia może tylko osoba, która zarządza urządzeniami na drodze transmisji, czyli w Twoim przypadku na odcinku ‘łącze netii’-‘Twoj komputer’.

nikt z sieci lokalnej, podłączony równorzędnie do Ciebie, nie ma możliwości blokowania Ci połączeń, chyba że macie sieć zbudowaną na hubie lub koncentryku zamiast na switchach, ale to musiałaby być baaardzo stara instalacja, albo baaaardzo stare urządzenia.

ja bym się zainteresował waszym administratorem, bo netia na pewno nic nie blokuje, a osiedlowi admini miewają często wrażenie, że mogą więcej niż powinni.

chyba, że ktoś zasysa takie ilości, że wysyca łącze, ale wtedy byś nie mógł w ogóle korzystać z internetu.

Nie wiem w jaki, ale celowo napisałem AMATORSKA SIEC - kiedyś w takiej było, postawiłem zaporę = net padł wszędzie - potem ktoś inny postawił, znowu połowę sieci uwalił - nie wiem jak to się działo, ale ani sieć ani administrator nie był na wysokim poziomie :smiley: