Problem z LAN

Witam,

przeglądnąłen forum, ale nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi na mój problem.

Mam dwa komputery połączone kablem crossowym zgodnie z instrukcją z infojamy. Dwa systemy Win XP Pro PL i Win 2000 (z usa). Na stacjonarnym XP, na laptopie W2k. Problemem moim jest to, że XP widzi laptopa w grupie, natomiast Laptop nie widzi nikogo w grupie, w związku z czym nawet jak coś udostępnię pod W2k, to XP nie może się dostać do zasobów sieciowych laptopa.

Jak to było podane w infojamie… udało mi się nawiązać połączenie za pomocą protokołu IPX (czy coś takiego :slight_smile: ). Wtedy był już ten problem. Nie pomogło nawet ustawienie bram.

Czy macie jakąś propozycję co zrobić?? Zmiana systemu narazie nie wchodzi grę. Muszę Coś ważnego przeczucić z laptopa na stacjonarkę i dopiero wtedy, a żeby to zrobić potrzebuję właśnie wyżej wymienionej pomocy.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam,

To jest niestety odwieczny problemy tych systemów. U mnie też tak jest - jak im się chce to się widzą z jednej a raz z drugiej strony.

W grę może wchodzić firewall - który blokuje porty.

Odpowiedniej rady do tej pory nie znalazłem.

sprawdź czy przez wyszukiwanie po nazwie znajdzie (nie wiem jak to jest w 2000 ale w xp, prawym na moje miejsce sieciowe i wyszukaj komputery)

możesz też uzyć programu hamachi on tworzy lan