Problem z LANem w Viście! Pomocy!

Witam

Mam problem z Lanem w Windows Vista Ultimate PL. Otóż na Windowsie XP wpisuję ustawienia IP, zmieniam adres MAC i internet działa. W Viście robię to samo i internet nie działa

PS. Jestem podłączony do AP, tzn dostawca internetowy(radiówka)->AP-> kabel LAN -> komputer

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

spróbuj wyłączyć obsługę ipv6 w wiście, kompy mają działać jednocześnie z tego AP ??

No, ale sęk w tym, że ja mam IPv6 wyłączonea IPv4 włączone. Ale i tak nie działa. Może Vista ma złe sterowniki od mojej karty??

@edit : do tego AP jest podłączony tylko jeden komputer

a utentyfikacja przez ap jest za pośrednictwem mac adresu czy ip ? to nie sterowniki raczej niewłaściwa konfiguracja visty

No właśnie mi chodzi o to, że jest sieć niezidentyfikowana, czy można to jakoś wyłączyć (identyfikacje sieci). A i zabezpiecznie jest przez MAC. Mam neta w Bełchatowie z Hyperionu i nie znam hasła do AP. A i jeszcze jedno. Tam na AP u mojego dostawcy jest identyfikacja MAC. Mój AP jest tylko takim “pośrednikiem”

nie chce mi się juz pisac tego samego 3 raz podawałem 3 razy rozwiązanie problemu, poszukaj na forum było juz.

baartek, trzy razy o połączeniu AP+komputer nie pisałeś. W opcji Szukaj wpisałem twój nick i nic takiego nie znalazłem, więc w dalszym ciągu proszę o pomoc

Pozdrawiam

mam ten sam problem i nie widze rozwiąznia! Mam sieć w akademiku i każda karta sieciowa ma przypisane IP po adresie Mac. w xp jest ok a w VIście net nie działa!