Problem z lapaniem fixa gps e71

Witam ostatnio zmienilem softa na najnowszego tzn 500.21.009 by można było zainstalować aplikacje Ovi maps 3 i od tego czasu ciagle pokazuje “łączy z GPS” i za cholere nieche załapać ani w ovi ani tam gdzie kompas itp w Sofcie

oco może chodzić ? kombinowałem na wszystkie sposoby , nawet softa instalowałem jeszcze raz i nicilem

znalazłem cos takiego http://www.telix.pl/artykul/nokia-e71-j … 35287.html tam niby facet miał ten sam problem ale nie do konca wyjasnił co i jak

Wyjdź na dwór i poczekaj z 15min

gregory541 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

gregory541 , link z Telixa nie działa.

Nie ma jakiś GPS optymalizatorów lub booster-ów na Symbiana? Poszukaj, zainstaluj i odpal.

tylko w tym problem ze to czekanie nic nie daje a nawet jesli zlapie to przejde z nawigacja 100 m i gubi nawet na czystym terenie , chyba musze cofnac do starszego softa gdzie niema ovi maps , bo tam dzialalo normalnie chociaz to koszt 40 zl

a mapy masz wgrane?

W Nokiach to norma…ze na dworze minimum 30 minut (na zimnym starcie) się czeka Chyba że bedziemy korzystać z A-gps z pomocą internetu wtedy może szybciej załapie.

tak za pomocą A-GPS szybciej tak samo Wi-Fi/Sieć ale , 30 minut to nie przesadzaj chyba , że używasz jakiegoś modułu GPS i co to jest na zimnym starcie? gregory541 a zaktualizowałeś mapy do najnowszej wersji , no i czy zainstalowałeś mapy? dzieje się tak jak nie ma zainstalowanej mapy łapie i gubi i tak w kółko , ja tez jak soft sobie raz zmieniłem to się głowiłem dlaczego nie działa na offline , dopiero jak podłączyłem pod PC to w OVI Suite zobaczyłem ,że nie ma map.

zasnislem by zainstalowali starszego softa , bo na nim dzialalo , a na najnowszym mimo ze zainstalowalem wszystko , zobaczymy , bo gdyby to wina modulu GPS by w ogole chyba nie dzialalo a to wczesniejsze nokia maps 2 mi w zupenosci wystarczy , byle pokazywalo mi moja pozycje.

.

To raczej nie jest problem z mapami, tylko jak pisałem z systemem/sprzetem. Są przyspieszacze GSP - GPS Boostery znalazłeś jakis?

Mi Samsung na innym OSie też łapał czasem 2-5 minut GPSa w domu, teraz w 15-30 sekund z dokładnością 12m właśnie z jakimś GPS Boosterem w tle.