Problem z laptopem ACER Aspire 5002 WMLI (nie włącza się)

Witam, mam problem z laptopem

Sprawa przedstawia się następująco:

Wstałem rano, wziąłem latpopa brata (zostawił mi go na czas jego nie obecności) do łóżka na kolana (laptop leżał na kołdrze) , odpaliłem go.

Włączył się następująco:

a) po naciśnięciu przycisku start, cooler od procka normalnie się zakręcił

b) diody się zaświeciły

c) pojawił się ekran biosa (przeliczył ramy, wykrył dysk itp.)

d) cooler zwolinil obroty (jak zwykle)

e) ekran się wyłączył - awaria :frowning:

f) komputer nie wchodzi dalej do windowsa

Następne uruchomienie komputera nic nie dawało. Laptop nie reagował na przyciśnięcie guziku start (tak jak by padł całkowicie), nie migają diody, bios się nie włącza, non stop czarny ekran.

Następnie wyciągnąłem baterie, poprawiłem ja w laptopie i go odpaliłem. Laptop ruszył, i już byłem uradowany, ale moja radość nie trwałą długo.

Okazało się, że:

a) po naciśnięciu przycisku start, cooler od procka normalnie się zakręcił

b) diody zaświeciły

c) pojawił się czarny ekran (laptop nie wszedł do biosa)

d) cooler zwolinil obroty (jak zwykle)

e) komputer nie reaguje, czarny ekran

Próbowałem uruchamiać lapka:

a) bez baterii (na podpiętym kablu od zasilacza)

b) bez dysku twardego

c) bez ramów

d) bez dvd

e) bez baterii z biosa

Nic to nie dało.

Proszę o pomoc, ponieważ nie chcę widzieć reakcji mojego brata na informacje o awarii jego komputera. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Krzysiek

miałem ostatnio podobny problem z laptopem (bateria w nim się rozładowała maksymalnie) komp nie chciał się włączyć przez kilka minut, nawet na samym kablu, odczekałem chwilę wyjmując baterię oraz podpinając kabel i ruszył, tobie proponuję odłączyć wszystko co się da - dysk twardy, czytnik cd itp. wyjąć ram (jeśli masz więcej niż jedną).

Tak też zrobilem.

Wyjąłem wszystko co sie dalo. HDD, DVD, Ram, baterie od Bios. Rozkręcilem go calego.

Probobowalem go uruchamiac zawsze w 3 opcjach. Raz z podpiętą bateria, z podpiętą baterią + zasilacz, bez baterii na samym zasilaczu.

I ■■■■ :confused:

Wlasnie jestem na etapie skręcania laptopa… i za bardzo nie wiem co robic. Raczej nic sie nie powinno w nim spalic, ponieważ nie chodzil dlugo na tej koldrze… jedynie na czas uruchomienia biosa :confused:

nic się nie powinno stać.

Ok.

Zatem skrece go za ok 10 min.

Pozniej wyciagne baterie od laptopa, podlącze kabel zasilajacy i odczekam 10 min.

Następnie nie wyciągając kabla zasilajacego sprobuje go włączyć, może sie uda :confused:

Napisze jakie wyniki.

jeśli to zawiedzie to znak że laptop zdechł

Jak mozesz, napisac to co dokladnie powinienem zrobic ?

Z tego co rozumiem to :

  1. Wyjąc baterie, ramy, hdd, dvd.

  2. Podłączyć zasilacz

  3. ladowac 10 min ( nie wyciagajac zasilania )

  4. Nie wyciągając zasilania wlaczyc laptopa

Czy to masz na mysli ???

pozostaw go bez baterii, zresetuj bios, powyjmuj co się da (pozostawiając minimum aby się komp uruchomił).

Na plycie nie znalazlem zwory ktora by restetowala BIOS. Reset zrobilem poprzez wyciagniecie, i z powrotem wlozenie bateryjki zasilajacej.

Zrobie tak jak mowisz.

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 14:29

Ładowanie nic nie pomoglo.

Laptop dalej nie rusza.

Czy przyczyna awarii moze byc uszkodzony BIOS ??? Czy BIOS mogl sie wogole uszkodzic ???

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 19:16

Troche pogrzebalem wiecej w laptopie.

Zresetowalem nawet BIOS (polaczylem + z -) i lipa :confused: dalej to samo.

Naciskam POWER. Przez 0.5s migaja 3 diody , wiatrak na procku zakreca szybciej, miga dioda od DVD, a pozniej miga 1 dioda po prawej stronie (z tych 3 diodek co wlaczaja sie na poczatku) i gasnie, wiatrak na procku sie wylacza. Laptop stoi w takim stanie, ekran nie reaguje, zadna z diod sie nie zapala.

Tak to mniej wiecej wyglada.

Laptop nie jest na gwarancji, tak wiec bede musial go serwisowac za wlasne pieniadze.