Problem z laptopem acer aspire 7530g i hybrid sli

Witam serdecznie :slight_smile:

Niedawno kupiłem laptopa acer aspire 7530 g z technologią Hybrid Sli. Posiada on dwie karty Ge force 9600M gs i zintegrowaną Ge force 9100M. Ta pierwsza powinna się włączać automatycznie gdy zaczynam grać. Ale nie wiem czy się włącza bo laptop jest mało wydajny. Grałem w PES’a 10 i w cs’a. W pierwszym na low detalach i niskiej rozdzielczości tnie mi się niemiłosiernie. A w cs’ie mam bardzo mało fps’ów. Jeśli ktoś miał styczność z technologią Hybrid Sli i mógłby mi pomóc i podpowidzieć to byłbym wdzęczny.

P.S. Nie wiedziałem za bardzo jakie parametry podać więc jak będzie trzeba to napisze.

Cześć

Który masz konkretnie model Acera? Ja od tygodnia mam Aspire 7530G-653G32 i też nie jestem zbyt zadowolony.

Co do wydajności - może używasz go w trybie oszczędzania energii? Wtedy nie włączy się GF9600, albo masz źle skonfigurowany Empowering Tech.

Hybrid SLI mnie rozczarował. Wygląda na to że nVidia już odpuściła sobie support tej technologii (rozwijając CUDA) ponieważ nie mogę znaleźć żadnych nowszych sterowników do karty niż fabryczne (które są z 28.11.2008). Te ze stron nVidii nie obsługują Hybrid SLI i przy każdych już od roku piszą że “sterowniki obsługujące Hybrid SLI powinny pojawić się przy najbliższej odsłonie sterownika”…

Ponieważ nie znam nikogo z tym laptopem to powiedz mi czy u Ciebie też wiatrak pracuje non-stop? U mnie chwilę po włączeniu jest bardzo cicho (może wcale nie pracuje nawet), ale po osiągnięciu ok 50*C włącza się i mimo schłodzenia do 45*C już się nie wyłącza. Temperatura przy pracy w internecie cały czas waha się w przedziale 48*C-52*C, a wiatrak non stop pracuje (dość cicho ale mi przeszkadza).

Pozdro

Bart

Witam:-)

Co do wiatraka to u mnie jest ok. Laptop chodzi bardzo cicho. Temperatury oscylują przy 50*C. Ja nie pracuję w trybie oszczędzania energii, cały czas mam wysoką wydajność ustawioną. Ale zauważyłem u siebie brak ikonki w tray’u takiej jak w tym teście http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … ona-2.html I nie mam pojęcia czy w ogóle ta karta 9600 się włącza czy nie. Co do sterowników to bardzo nie dobrze. Myślałem, że dokonałem właściwego zakupu. Jak na razie nie jestem zadowolony. Chyba, że mój kłopot jakoś się wyjaśni. Powiedziałbyś mi jeszcze co masz na myśli z źle skonfigurowanym empowering technology?

Pozdrawiam

Cześć.

Czy karta się włącza łatwo to sprawdzić. Wystarczy wejść w menażera urządzeń i karty graficzne - powinny być dwie - 9100 i 9600. Trochę dziwne że nie masz tej ikonki - u mnie była zaraz po instalacji Visty i 14 dodatkowych urządzeń. Co prawda nie mam takich opcji jak w tym linku - nie da się nic wybrać - tylko pokazuje jaki tryb mam wybrany np:

Tryb graficzny:

  • oszczędzaj energię

albo

Tryb graficzny

-wysoka wydajność

Z tym empowering tech. to zobacz że po wciśnięciu tego klawisza “e” z prawej strony wyjeżdża z góry takie narzędzie do konfiguracji. Po kliknięciu w baterię możesz skonfigurować prędkość procesora na poszczególnych trybach energii i wydajność grafiki.

Mnie za to zastanawia to co piszesz odnośnie cichości. Masz ustawioną wysoką wydajność cały czas a piszesz ze laptop jest cichy. U mnie cichy jest tylko w trybie oszczędzania energii na pierwszym biegu wiatraka - który się nie wyłącza. Przy wysokiej wydajności chodzi jak suszarka! Wydaje mi sie że to chłodzenie 9600GS tak wyje.

Powiedz mi czy Twój sprzęt jak pracujesz sobie w necie jest tak cichy jak zaraz po pierwszym włączeniu?

Ps. Nie wiem czy to coś zmienia, ale cały czas pracuje na zasilaniu sieciowym - jeszcze nie wyjąłem oryginalnie zapakowanej baterii.

Hej. Wydaje mi się, że nie ma znaczenia to, ż nie masz włożonej baterii. Moj wiatraczek też często sie załącza i chodzi dosyć głośno , ale nie cały czas. Podczas pracy w windowsie chodzi cichutko. Ja swój problem rozwiązałem. Komputer chodzi przyzwoicie i w końcu mogę stwierdzic, że jestem zadowolony z tego zakupu:) Pracuje cały czas na trybie zrównoważonym i wtedy gry chodzą płynnie, bezproblemowo. Mam nadzieje, że swój problem także rozwiążes i życze przyjemnej pracy przy acerze 7530. Dzieki za pomoc :slight_smile: