Problem z laptopem Acer - zacina się

Witam

Mam problem z laptopem Acer Aspire 5740G, od jakiegoś czasu przy oglądaniu filmów np z youtube komputer się zacina (raz to zdarzyło się przy pracy w AutoCad) ale generalnie problem pojawia się przy filmach. Obraz staje, dzwięk jeszcze przez chwile jest bardzo zniekształcony(charczenie) i nagle też się wyłącza. Za każdym razem muszę go restartowac przyciskiem zasilania co raczej nie jest zbyt zdrowe. Aktualizacja sterowników nie pomogła. Moje pytanie brzmi czy można na 100% powiedzieć ze jest to problem z oprogramowaniem i wystarczy calkowity format? Czy jest ryzyko uszkodzenia np dysku i wtedy nie obedzie sie bez jakiegos serwisu? Z gory dzieki za pomoc

 

Sprzet:

Radeon HD5650

4GB RAM

Intel Core i3-330m

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 %5BDEC%5D) zrób screenshota z programu (całe okno), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Proszę:

 

skrin.jpg

skrin2.jpg

Czy pomiar temperatur był przeprowadzany bez obciążenia?

 

Czy układ chłodzenia był kiedykolwiek czyszczony?

W momencie skrina z temperatur odpalone bylo tylko forum oraz jeden teledysk na youtube(lecial od minuty). Układ chłodzenia czyszczony był tylko raz jakies 1,5 roku temu natomiast laptopa używam bardzo często(przez 4 lata studiów)

Hej,

Czas więc na ponowne czyszczenie.

Swoją drogą próbowałeś wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe we wtyczce Flash?

46d897443863.png

Pozdrawiam,

Dimatheus

Układ chłodzenia wyczyszczony, teraz przy max obciążeniu nagrzewa się do 80*C(wcześniej do 90*C). Sterowniki grafiki zaktualizowane już wcześniej… niestety problem znowu się pojawia. Tutaj logi z OTL’a:

 

http://www.wklejto.pl/191428

http://www.wklejto.pl/191429

 

Dzieki za pomoc

“Sterowniki grafiki zaktualizowane już wcześniej…”?

A właśnie. Niedobrane stery też też potrafią zamulać. Pobrane z supportu Acer? Z Acer Updater? czy producenta grafiki?

Odinstaluj

 Pobrane ze stronki http://support.amd.com, tam znalazłem AMD Mobility Radeon™ Driver Verification Tool, jest ok?

W tym może być problem. Trzeba odinstalować i pobrać od Acer do Twojego modelu.

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers Na tej stronie wpisujesz Aspire 5740G Wybierasz system operacyjny i masz odpowiednie sterowniki, zwłaszcza VGA ATI - są to dwa sterowniki, jeden  118.7MB, a drugi 51.4 MB i nie ma nowszych do tego modelu Aspire.

 

Masz podane wyżej. Odinstaluj i usuwaj szkodniki!

Hej,

A co z powyższym? Próbowałeś wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe?

Oczywiście w tym przypadku instalujesz tylko sterownik o wadze 118 MB - to sterownik dla kart ATI. Drugi to sterownik do karty zintegrowanej. Ten model laptopa wyposażono w jedną z dwóch kart graficznych.

78790691695225519190_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Tak wyłączyłem tą opcje, niestety problem dalej się pojawiał. Zrobiłem wczoraj format dysku z partycji recovery i chciałbym od nowa zainstalować tylko najpotrzebniejsze rzeczy bez zbędnego syfu. I tutaj pojawia się pytanie, co mógłbym usunąć z listy programów uruchamiających się przy starcie? wg mnie jest ich zdecydowanie za dużo, zasłonięte programy to:

Launch manager

Cyberlink PowerCinema

Zdjecie:

http://s23.postimg.org/rmsryv2ln/Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

 

Czy to rozwiązało problem?

 

Możesz wyłączyć: IconUtility oraz Cyberlink PowerCinema i Adobe Acrobat. Dodatkowo możesz odinstalować programy: MyWinLocker (blokowanie napędów bądź portów USB - wtedy prawdopodobnie zniknie też proces Egis-Tec), Power Management (dodatkowe zarządzanie zasilaniem), Acer Backup Manager (tworzenie backupów i płyt z obrazem sytemu) - tyle.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej, po formacie jak na razie problem się nie pojawia. Dzięki za pomoc!