Problem z laptopem Acer - zacina się


(Kalwaj91) #1

Witam

Mam problem z laptopem Acer Aspire 5740G, od jakiegoś czasu przy oglądaniu filmów np z youtube komputer się zacina (raz to zdarzyło się przy pracy w AutoCad) ale generalnie problem pojawia się przy filmach. Obraz staje, dzwięk jeszcze przez chwile jest bardzo zniekształcony(charczenie) i nagle też się wyłącza. Za każdym razem muszę go restartowac przyciskiem zasilania co raczej nie jest zbyt zdrowe. Aktualizacja sterowników nie pomogła. Moje pytanie brzmi czy można na 100% powiedzieć ze jest to problem z oprogramowaniem i wystarczy calkowity format? Czy jest ryzyko uszkodzenia np dysku i wtedy nie obedzie sie bez jakiegos serwisu? Z gory dzieki za pomoc

 

Sprzet:

Radeon HD5650

4GB RAM

Intel Core i3-330m


(falcon89) #2

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 %5BDEC%5D) zrób screenshota z programu (całe okno), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.


(Kalwaj91) #3

Proszę:

 

skrin.jpg

skrin2.jpg


(falcon89) #4

Czy pomiar temperatur był przeprowadzany bez obciążenia?

 

Czy układ chłodzenia był kiedykolwiek czyszczony?


(Kalwaj91) #5

W momencie skrina z temperatur odpalone bylo tylko forum oraz jeden teledysk na youtube(lecial od minuty). Układ chłodzenia czyszczony był tylko raz jakies 1,5 roku temu natomiast laptopa używam bardzo często(przez 4 lata studiów)


(Dimatheus) #6

Hej,

Czas więc na ponowne czyszczenie.

Swoją drogą próbowałeś wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe we wtyczce Flash?

46d897443863.png

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kalwaj91) #7

Układ chłodzenia wyczyszczony, teraz przy max obciążeniu nagrzewa się do 80*C(wcześniej do 90*C). Sterowniki grafiki zaktualizowane już wcześniej.. niestety problem znowu się pojawia. Tutaj logi z OTL'a:

 

http://www.wklejto.pl/191428

http://www.wklejto.pl/191429

 

Dzieki za pomoc


(Bogdan_G) #8

"Sterowniki grafiki zaktualizowane już wcześniej.."?

A właśnie. Niedobrane stery też też potrafią zamulać. Pobrane z supportu Acer? Z Acer Updater? czy producenta grafiki?


(falcon89) #9

Odinstaluj


(Kalwaj91) #10

 Pobrane ze stronki http://support.amd.com, tam znalazłem AMD Mobility Radeon™ Driver Verification Tool, jest ok?


(Bogdan_G) #11

W tym może być problem. Trzeba odinstalować i pobrać od Acer do Twojego modelu.

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers Na tej stronie wpisujesz Aspire 5740G Wybierasz system operacyjny i masz odpowiednie sterowniki, zwłaszcza VGA ATI - są to dwa sterowniki, jeden  118.7MB, a drugi 51.4 MB i nie ma nowszych do tego modelu Aspire.

 

Masz podane wyżej. Odinstaluj i usuwaj szkodniki!


(Dimatheus) #12

Hej,

A co z powyższym? Próbowałeś wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe?

Oczywiście w tym przypadku instalujesz tylko sterownik o wadze 118 MB - to sterownik dla kart ATI. Drugi to sterownik do karty zintegrowanej. Ten model laptopa wyposażono w jedną z dwóch kart graficznych.

78790691695225519190_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kalwaj91) #13

 

Tak wyłączyłem tą opcje, niestety problem dalej się pojawiał. Zrobiłem wczoraj format dysku z partycji recovery i chciałbym od nowa zainstalować tylko najpotrzebniejsze rzeczy bez zbędnego syfu. I tutaj pojawia się pytanie, co mógłbym usunąć z listy programów uruchamiających się przy starcie? wg mnie jest ich zdecydowanie za dużo, zasłonięte programy to:

Launch manager

Cyberlink PowerCinema

Zdjecie:

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dimatheus) #14

Hej,

 

Czy to rozwiązało problem?

 

Możesz wyłączyć: IconUtility oraz Cyberlink PowerCinema i Adobe Acrobat. Dodatkowo możesz odinstalować programy: MyWinLocker (blokowanie napędów bądź portów USB - wtedy prawdopodobnie zniknie też proces Egis-Tec), Power Management (dodatkowe zarządzanie zasilaniem), Acer Backup Manager (tworzenie backupów i płyt z obrazem sytemu) - tyle.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kalwaj91) #15

Okej, po formacie jak na razie problem się nie pojawia. Dzięki za pomoc!