Problem z laptopem - biały ekran

Witam!.

Mam poważny problem. Mój laptop jakiś i czas temu miał problem z tzw. różowym ekranem. Dałem go do dobrego serwisu (kiedyś mi pomagali) i wymieniono mi jakieś części w grafice. Zapłaciłem 350zł i laptop działał 3 tygodnie. Dziś wyłączyłem grę Mount&Blade, odszedłem na 30min do innego pokoju i zobaczyłem biały ekran. Przyciski nawet CapsLock (ma diode pokazująca stan przestał reagować. Co zrobić???

PS: Od tamtego czasu zainwestowałem w dobrej klasy podstawówkę chłodzącą i mierzyłem temperatury w grach ( z podstawką nie przekraczały 68 st. C ).

Laptopy nie są do grania. Takie jest moje zdania i basta.

Zrobiło Ci się to co poprzednio. I będzie się dalej robić.

Mierzyłeś temperatury czego? Przy graniu temperatura karty może dojść do punktu topnienia cyny, a że cyna trzyma cały laptop do kupy to nie muszę pisać co może się zdarzyć. Do tego rozszerzalność cieplna - nierównomierne ogrzewanie kulek cyny między płytą a chipsetem i kaszanka gotowa.

prawdopodobnie uszkodzona matryca taśma lub inne łącze matrycy mogło się przetrzeć

według mnie nie ma to nic wspólnego z grafiką (zmień serwis)

no a to że laptopy nie są do grania to prawda - niestety trudno to ludziom przetłumaczyć

patrzą na cyferki 4GB,grafa 2GB procesor I i takie tam :slight_smile:

Laptopy to takie same komputery jak wszystkie inne, tyle że mniejsze. Znaczenie ma tylko jakość wykonania i podejście użytkownika. Jak kupię dobrego laptopa (niekoniecznie drogiego) i będę dbał o to, żeby chłodzenie działało jak należy to czemu mam nie grać?

Taka suma, jaką wydałeś sugeruje, że miałeś reballing grafiki. W niektórych modelach to niestety nawracająca przypadłość.

Dobrze było by, gdybyś podał więcej informacji na temat sprzętu, konkretnie marka, model, jaka grafika?

Podejrzewam, że masz laptopa HP…

A żeby upewnić się, czy to karta graficzna sprawia problemy - podłącz do laptopa monitor.

  1. Tffu… Zapomniałem napisać: HP dv5-1205ew Radeon 3450m

  2. Wszystkie temperatury mierzyłem.

Monitor załatwie dopiero jutro i napiszę jak działa.

Wiem, że będziecie się lać z tej dv5. :wink: