Problem z laptopem blue screeny

Witam.

Mam problem z laptopem Acer aspire 5536 głównie chodzi mi o blue screeny które wyskakują gdy włączę grę (lineage2) i po jakimś czasie wyskakuje blue screen.

Oddałem laptopa do sprawdzenia w serwisie powiedzieli mi ze wszystko w porządku i im nie wyskakiwały żadne błędy.

Teraz moje pytanie blue screeny mogą być spowodowane grzaniem się lapka bo strasznie się grzeje chce kupić podkładkę chłodzącą ale nie wiem czy to pomoże. :slight_smile:

Jeżeli laptop się przegrzewa to należy go wyczyścić a nie od razu kupować podkładkę chłodzącą.

Oczywiście jeżeli laptop jest na gwarancji nie serwis to zrobi.

A co do BSOD, odczytaj pliki minidump a będziesz wiedział czym są one spowodowane: szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

ok wlasnie niedlugo odczytam pliki minidump.

Mowili ze mi go czyscili ale ile w tym prawdy to niewiadomo :slight_smile: :slight_smile:

Cześć

Pobierz np. program HWMonitor i wklej zdjęcie przedstawiające temperatury laptopa podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem.

Sprawdzimy czy laptop faktycznie się przegrzewa.

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage

to your computer.

The problem seems to be caused by the following file: athr.sys

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you’ve seen this stop error screen,

restart your computer. If this screen appears again, follow

these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.

If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer

for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware

or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.

If you need to use safe mode to remove or disable components, restart

your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then

select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x000000d1 (0x00000030, 0x00000002, 0x00000000, 0x918548a5)

*** athr.sys - Address 0x918548a5 base at 0x91812000 DateStamp 0x4a2ea444

To jest odczyt z pliku minidump

athr.sys to chyba plik od karty wifi, czy posiadasz kartę wifi Atheros? jeśli tak odinstaluj i ponownie zainstaluj do niej sterowniki.

Czy pliki minidump wskazują tylko na ten problem?

tak minidump tylko ten problem wskazuje nie wiem jaka mam karte wifi jak to sprawdzic ? :slight_smile:

Wybacz ale jestem Zielony jeśli chodzi o kompy :slight_smile:

Dodane 17.04.2013 (Śr) 17:50

ok znalazlem w menedzer urzadzen tak to jest atheros :slight_smile: mozesz mi napisac skad moge pobrac stery do tej karty? :slight_smile:

O ile dobrze pamiętam, otwórz menadżer urządzeń i rozwiń gałąź karty sieciowe. Powinna tam być informacja nt. karty wifi.

A sterowniki znajdziesz na stronie producenta laptopa. Oczywiście pobierz odpowiednie dla systemu który posiadasz.

karty sieciowe :

KArta atheros arb5b91 wireless network adapter

i jest jeszcze jedna

karta broadcom netlink gigabit ethernet

Czyli posiadasz kartę wifi Atheros. Poszukaj sterowników na stronie producenta laptopa i spróbuj je przeinstalować.

Bardzo mi pomogłeś ale mogę prosić o jeszcze jedna rzecz? podasz mi link do sterów bo coś znaleźć nie mogę :frowning:

http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers

Nie wiem jaki masz system więc nie podam ci bezpośredniego linka.

win 7 32 bity sorki ale te strony producenta sa tak Popierzone sory za wyrazenie nie potrafi na tym nic znalesc :frowning:

Dodane 17.04.2013 (Śr) 18:03

wypisze ci wszystko moze acer aspire 5536 win 7 32bit jak cos jeszcze potrzeba?

Dodane 17.04.2013 (Śr) 18:03

a nie sory za problem znalazlem :slight_smile: dziekuje ci naprawde bardzo za pomoc jesli blue screeny nie ustopia to sie odezwe jeszcze :slight_smile:

Link

Mam nadzieję że nic nie pomyliłem.