Problem z laptopem lenovo czarny ekran + dziwna tabela

Witam gralem sobie w lola, az scielo mi lapka pokazal sie czarny ekran poczekalem 5min i po tym czasie wylaczylem laptopa przyciskiem power. Wlaczylem na nowo pokazal sie napis LENOVO i standardowo ladowal sie lapek ale ladowal sie on dluzej niz zawsze po zaladowaniu sie wyskoczyla szara tabela z dwoma tekstami do wyboru:

  1. ATAPI CD: PLDS DVD-Rw ds8a8sh

  2. PCI LAN : realtek PXE BO4 DOO

Nie wazne ktore wybiore pojawia sie czarny ekran na okolo 3-5min i potem znowu to samo.

Nigdy nie mialem czegos takiego, lapka mam okolo 2lata, jest to lenovo V570c win 7.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

wyraźnie widać ze bios nie widzi dysku twardego. sprawdź czy działa.

jak moge to zrobic? Jestem laikiem w takich sprawach.

sprawdź na początku czy widzi go BIOS w głownym menu (może przestawiły Ci się w jakiś sposób opcje bootowania). Jeśli go nie widzi, to sprawdź, czy się kreci po uruchomieniu. Ewentualnie spróbuj przełożyć do innego komputera.

A disk read error occurred

Press ctrl+alt+del to restart

Nie wyszukuje dysku twardego w Biosie