Problem z laptopem Lenovo!

Serdecznie witam wszystkich użytkowników forum i proszę o pomoc!

Mam dziwny problem z laptopem… Mianowicie godzinę temu wyłączyłem go za pomocą przycisku (przytrzymałem go) śpiesząc się. Po powrocie do domu laptop uruchamiał się jak nigdy, strasznie powoli, pierwszy ekran powitalny z napisem LENOVO i możliwością wejscia do biosu zawieszony jest na około 30 sekund, póżniej mam czarne tło i mruga mi biała kreseczka około 20 sekund, następnie pokazuje się obrazek z ładowaniem windows 7, flaga windowsa pokazuje się dopiero po około minucie, przed ekranem powitalnym mam czarny obraz, ekran powitalny tez jest zawieszony na długo. Po uruchomieniu komputera gdy zamykam jakiekolwiek okienko, zamyka się one z opóźnieniem i rozmazaniem, komputer strasznie powoli chodzi, ponadto nie wykrywa mi myszki na usb, a i kursor myszki co jakis czas się zawiesza, teraz korzysam z “toczpada” nie wiem co jest grane, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Może ktoś z was będzie wiedział jak temu zaradzic.

PS : Nie wiem czy dobry dział. Ale prosze o pomoc!

Przywracanie systemu

przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

Przywrócenie systemu z recovery.

Załatwienie płyty Windows i sterowników, instalacja systemu na czysto

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Wygląda mi to na uszkodzenie dysku twardego, ale mogę się mylić. Najlepiej idź do serwisu komputerowego na diagnozę. Jeśli nie dysk, to kup sobie adapter USB na dysk (działa wtedy jak pendrive) i podłącz go do innego kompa w celu ściągnięcia dla ciebie ważnych danych, a potem rób jak w poście wyżej.

Dysk można samemu sprawdzić, są do tego odpowiednie narzędzia, zwłaszcza MHDD - patrz pkt. 7 w mojej wiadomości tutaj komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

Co do zgrania ważnych danych, to również jest możliwe samemu i to bez przekładania dysku do innego komputera: odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

najcik ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.