Problem z laptopem Lenovo

Witam ostatnio mój znajomy miał problem z laptopem, więc przyniósł go do mnie i go włączyłem i po chwili wyskakuje wiadomość że nie wykrywa dysku sprawdziłem w BIOS i tam też pokazywało że nie ma dysku więc sięgnąłem po dysk do szafki i włączam laptopa po chwili laptop się włączył i po zalogowaniu wyskoczyło bardzo dużo komunikatów typu: Easy Display Manager przestał działać, Kontroler Magistrali zarządzania systemem, Kontroler Uniwersalnej magistrali, Kontroler PCI Simple Communications. W każdym z tych wyskakujących okienek wyświetla się: “Nie mam dysku. Pokaż mi inne opcje”. po kliknięciu tego wyświetla “Wyszukaj rozwiązanie” i “Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika (zaawansowane).” po kliknięciu “Wyszukaj rozwiązanie” pokazuje się opcja Wyszukaj rozwiązanie w trybie online. Lecz laptop nie ma połączenia z internetem ,spróbowałem podłączyć przez kabel lecz dalej nie było połączenia. Proszę o szybko pomoc.

Na tym twoim dysku to jaki system ? Na jakim komputerze instalowany ?

Na dysku jest Windows Vista a był 10 miałem upgrade robić do 10 ale nie mam jak bo okazało się że jedyny pendrive który ma wiece niż 4GB u mnie w domu nie działa.

Z tego co pamiętam upgrade z Vista/Win7/8/8.1 można było zrobić “online” bez pomocy dodatkowego systemu na pendrive.
Twój Lenovo to jaki to model? J
akiej pojemności masz ten dysk? Skoro to Lenovo to pewnie będzie to WD.
Miałem dwa Lenovo, Y510P z dwoma 755 w SLi (zjarał się przez wyładowanie elektryczne - brak uziemienia w gniazdku na dwutygodniowym wypadzie w Holandii, podczas burzy/sztormu/cokolwiek to było piorun trafił w bungal w przewody. Usmażyło wszystko, a szkoda bo ciągnął na wysokich W3, Watchdogs czy LotR’y. Obecnie w y70-70 (z wymienionym cpu na i7 4910MQ + 2x8GB Ram DDR3L 1600MHZ) wszystko działało i działa, nic się nie pierdzieli ani nie skomli, nowy Kingdom Come: Deliverance chodzi na wysokich/bardzo wysokich. Grzeje się niesamowicie przy nowych tytułach - to jedyny minus, nijak wpływa to na wydajność przy dłuuugim użytkowaniu - sprawdzałem.
Jeśli jesteś w 100% pewny że masz sprawny dysk to czy instalowałeś jakieś driver updatery? Może to wina sterowników?

Dzięki za pomoc ale już sobie poradziłem z problemem.

Napisz co było przyczyną i jak poradziłeś sobie z problemem, może ktoś będzie w podobnej sytuacji i znajdzie tu rozwiązanie a przy okazji zaspokoisz ciekawość moją i innych wypowiadających się w temacie którzy próbowali pomóc. Pozdrawiam serdecznie.