Problem z laptopem - mulenie i niprzewidywalne wyłączania

witam.nie za bardo wiem jak sprecyzowac problem,więc w miarę rozwijania tematu będę na bieżąco odpowiadać na pytania,które postawią (mam nadzieję) osoby pomagające rozwiązać problem.

Sprawa przedstawia się tak:

kilka dni temu podczas normalnego użytkowania komputera nastąpił dziwny

“zamuł”,po czym komputer zgasł… o tyle dziwnie że nie nastąpiło “zamykanie systemu” itp, tylko stało się to nagle,tak jakby ktoś odciął zasilanie…pomyślałem ze moze to wina jakiegoś spadku napięcia dziwnego czy coś w tym stylu,w każdym razie nie przywiązywałem do tego większej wagi…jednak po kolejnych 2 dniach spokojnego użytkowania problem pojawił się znów - i to ze wzmożoną częstotliwością.wyłączenie nastąpiło dziś 4-krotnie.

jeśli kotś miałby jakiekolwiek sugestie czym to może być spowodowane proszę o pomoc.

Trudno powiedzieć co może być przyczyną, za dużo informacji nie podałeś. Napisz może w jakich okolicznościach występują te zamulenia i nagłe wyłączenia komputera… instalowałeś ostatnio coś nowego?

własnie na tego typu pytania czekam…otóż nie,nie instalowałem nic,jednak ok 2 dni temu zostałem zarażony tym paskudztwem co nie pozwala otwierać dysku przez doubleclick.jednak nie sądze zeby to miało jakieś znaczenie-poradziłem sobie z tym dzieki temu forum,a problem wystąpił poraz pierwszy zanim zaczełem cokolwiek grzebać.

Jak chyba wspomniałem w 1wszym poście problem nagłego wyłączania występuje podczas normalnego użytkowania komputera.

@edit: normalne użytkowanie mam na myśli surfowanie po internecie,słuchanie muzy,granie czy cokolwiek innego ;]

No to napisz jeszcze czy to się dzieje podczas użytkowania laptopa na baterii, czy podczas kiedy jest podłączony do sieci. Mnie to raczej wygląda na jakiś problem ze sprzętem, aniżeli z oprogramowanie, aczkolwiek na laptopach znam się zdecydowanie gorzej aniżeli na zwykłych blaszakach…

Na jakiej podstawie twierdzisz, że usunąłeś śmieci z komputera!

Masz wykonać to co polecił Ci @Leon$ , bez konkretnych danych nikt nie będzie w stanie udzielić Tobie pomocy.

Dokładnie tak jak pisze @ Barnaba. W tamtym temacie nie umieściłeś logów, o które prosiły osoby chcące Ci pomóc. Mulenie i wyłączenia mogą być spowodowane zainfekowaniem komputera jakimś syfem. Daj te logi, o których była mowa w tamtym temacie i zamieść je w tym dziale forum. Bez tego niestety nie możemy Ci pomóc, bo nie mamy nawet najmniejszej informacji o stanie twojego systemu.

@barnaba: nie to zebym cos mowil ale logi hijackthisa zdazylem juz troche poznac i sam potrafie zauwazyc zeczy ktore nie powinny sie tam znajdowac.oczywiscie log zamieszcze,ale jakos w nocy nie chcialo mi sie tego robic.poza tym szukajac rozwiazania problemu z tym paskudztwem wczesniejszym sugerowalem sie nie tylko tym co jest zawarte na tym forum,i w tamtym konkretnym temacie

To również powinneś wiedzieć, że log z HijackThis to stanowczo za mało.

Powtarzam jeszcze raz, musisz wykonać to co polecił @Leon$ , tym bardziej, że ComboFix usunie prawdopodobną infekcję z pendrive.

pendrive nie był moj.

logi wklejone.

czekam na dalsze wskazowki

Witam osobiście mam pdobny problem co do twojego chodzi mianowicie o to ze rózniez mam zainfekowany dysk czyms w tym rodzaju o czym piszesz napoczatku Anty Wirus wywalił mi to jako zainfekowanie Pagefile.sys nie moglem nic z tym zrobic a jak mi sie juz udalo nie moglem otwierac partucji przez 2 klikniecie tylko prawy i otwórz ale to nic nagle jak mi PC złapał zawiechę to tak od tametej pory maskara ze 2 tygodnie sie z tmym mecze napoczatku wydajnosc komputera spadla do 10 % dysk wydawal harakterystycznt klik jak by sie glowica blokowala w jakims miejscu zawieszal sie jak odpalalem wiecej niz jedna aplikacje nie wiedizlame juz co robic antywirusy nie chcialy tgo usnunac wiec chcialem robic format C tylko ze nagle problem BOOT CD nie ruszał wogle dysk kompletnie odmawiał posłuszęństwa podłączyłem go d oznajomego sformatowalem pratycje C ale nadal zero reakcji BOOT CD wiec jeszcze raz tylko tymrazem wywaliłem partycję udalo sie zainstalowałem system wgralem sterowniki nie minelo dwa dni powtórka z rozrywki dalej zawiechy co chwile przy czym jak zwiesil sie raz musialem czekac ze 30 min zeby muc go normalnie odpalic bo zawieszal sie wtedy ciagle przy samym uruchamianiu i ladowaniu systemu wiec znów zrobilem BACKUP całego dysku na nowo partycje poustawialem w sumie nawet nic prucz gg , neta i sterów do sprzetu a tu na drugi dzien to samo nie wiem co z tym robic rozwazam LOW FORMAT ale pewnie dysk nadawal sie bedzie do smieci skoro jest tej wielkosci CZY KTOŚ SIE Z TYM SPOTKAŁ?? MOZECIE POMUC?