Problem z laptopem :P zawiesza się

Po raz drugi pragnę napisać o pomoc :

laptop dell xps l702x ( jak już większość wie :smiley:

procesor Intel Core i7 - 2630QM 2 ghz

4 gb ram

windows 7 64 bit 

Wcześniej nie było problemów z laptopem, niedawno zobaczyłem, że przed ‘’ magicznym zacięciem ‘’’ wartość małego licznika CPU ( z gadżetów :D, nie wiem jak to się nazywa) wzrosła do ponad 90% I WTEDY pomógł tylko reset :stuck_out_tongue: normalnie jest w trybie awaryjnym.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat sprzętu, pytaj !

Proszę o dość szczegółowe wyjaśnienie tego co będę musiał zrobić.

 

 

Sprawdzałem też w podglądzie zdarzeń, że występują błędy typu :

7001

10005

1001

7026

10

46

Dodam też, że w trybie normalnym laptop działa średnio 5-10 min i się zawiesza !

oraz duże pożeranie ramu itd.

SYSTEM ŚWIEŻY DZIŚ INSTALOWANY 

//nie krzycz, tym bardziej w tytule // drobok

https://forum.dobreprogramy.pl/sprawdzone-porady-8f.html

WINDOWS UPDATE

WIN+R 

SYSTEMPROPERTIESPERFORMANCE.exe

OK

Zaawansowane - Pamięć wirtualna - Zmień

Rozmiar niestandardowy :

Rozmiar początkowy (MB) : 6144

Rozmiar maksymalny (MB) : 6144

Ustaw , OK

RESTART !

I popraw tego “byka” ortograficznego .

Dzięki, biorę się do roboty :slight_smile:

A z tym instalowaniem poprawek mogę zainstalować je w trybie awaryjnym ?

Poprawki zainstaluj normalnie (uwaga na WGX) . Zastosuj się do porady o Windows Update .

Dobra tylko nie dam rady ich zainstalować, bo gdy dochodzę do instalatora to się laptop zawiesza :frowning: co to WGX

Przy wielkości Ramu 4 GB w "Zaawansowane - Pamięć wirtualna - Zmień "

ustaw opcję na " a utomatyczne ustawianie wielkości pliku stronicowania dla wszystkich dysków"

Tak jest zalecane takiej wielkości pamięci jaką posiadasz.

Będzie okej

Dzięki :slight_smile: poprawki instalować ?

Ta opcja była już zaznaczona, gdy chciałem ponownie uruchomić laptopa, przed końcem zamykania systemu ( jak jeszcze widziałem pulpit) znowu się zaciął 

A może masz zainfekowany laptop.

Zrób raport FRST zgodnie z wymaganiami portalu: 

Załóż nowy temat w dziale bezpieczeństwo i załącz te raporty 

Nie wiem czy to możliwe wczoraj postawiłem :stuck_out_tongue: nowy system 

A co najlepsze reset nic nie daje

 laptop jeszcze gdzieś hmmm 2 miesiące temu działał sprawnie, już któryś raz formatowałem, raz jest lepiej, raz jest gorzej, to zależy ale nie wiem od czego 

Do tego laptop się zacina jak w coś gram na przeglądarce, w trybie pracy normalnym około 5 min będzie pracować później się zacina i to tyle :slight_smile:

I wcześniej wyskoczyło coś, że sterownik od touch pad przestał działać :stuck_out_tongue_winking_eye:

Sprawdzałeś dysk?

Dodatkowo uruchom -Process Explorer-zrób screena  jak system przymuli     i pokaż na forum. Screeny daj na-http://www.otofotki.pl/ 

ok, dysk sprawdzałem, trochę błędów jest , wysłać ss ? 

Nie zdążyłem :frowning: to jest tak, że kursor się zacina nie ważne czy obsługuje myszkę czy touchpad  i to już jest koniec :stuck_out_tongue: tylko restart 

Jak mogę zainstalować ten Process Explorer ?

http://screenshot.sh/ofofhzTMixaZ2

http://screenshot.sh/oB6wijLcUIxBI

Coś o dysku, jak coś laptop pracuje od około 8:00

Podczas trybu awaryjnego wszystko jest ok :stuck_out_tongue:

 

 

Dysk jest OK

Uruchom wiersz poleceń jako admin (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Zobacz czy problem występuje na Czystym rozruchu 

jak chciałem włączyć to wyświetliło mi że nie mam uprawnień, mam tylko jedno konto,  jest  z uprawnieniami administratora czy jakoś tak

Bo jak wpiszesz w start cmd to musisz kliknąć na niego ppm i potem uruchom jako administrator.

Dziękuję :smiley: taki banał a nie wiedziałem tego :/ 

na przyszłość będę wiedział :D 

Tak na czystym rozruchu tak samo jest :frowning:

Process Explorer-zrób screena

Sprawdz za pomocą menedżera urządzeń , jakie urządzenia są zainstalowane w komputerze i czy sprzęt działa prawidłowo.Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza,znaki zaptania,wykrzykniki,to może występować problem z urządzeniem,sterownikiem
 

Dobra, wiem, że przy nieznanych urządzeniach jest ten wykrzyknik, instalowałem wszystko co mogłem a i tak nie znikał.

Screena zaraz wyślę tylko włączę inny tryb pracy.

I zobaczę czy nie ma problemu z innymi sterownikami :slight_smile:

 

Nie dam rady uruchomić menadżera, ponieważ nie zdążę go włączyć bo się laptop zatnie :frowning:

Problem z tymi nieznanymi urządzeniami : nie znaleziono sterownika urządzenia/eń, czy jakoś tak 

Tak to jest jak przed sformatowaniem dysku nie skopiuje się folderu :

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERSTORE\ FILEREPOSITORY

to teraz trzeba się “bujać” po internecie za sterownikami (same sterowniki bez “cudownych programów” np. do zarządzania połączeniami WI-FI itp.) .

Nie należy instalować programów dopóki dopóty w WINDOWS UPDATE nie zobaczymy komunikatu : “System Windows jest aktualny” !

Po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji należy WU przełączyć na “Ręczny” i pozbyć się WGX .

 https://drive.google.com/file/d/0B-HnGXDSzvpmTlNYUTFrOVlxcVU/view?usp=sharing

RESTART !

WIN+R

SERVICES.msc

OK

Windows Search i Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne

Tryb uruchomienia : Wyłączony

Odzyskiwanie :  Nie podejmuj żadnej akcji  x3

Zatrzymaj usługę

Zastosuj , OK

Przestawienie WINDOWS UPDATE na “Ręczny” :

WIN+R

EXPLORER.exe SHELL:::{36EEF7DB-88AD-4E81-AD49-0E313F0C35F8}

Zmień ustawienia

Ważne aktualizacje : Nigdy nie sprawdzaj , czy są aktualizacje (niezalecane)

OK

WIN+R

SERVICES.msc

WINDOWS UPDATE

Tryb uruchomienia : Ręczny

Odzyskiwanie :  Nie podejmuj żadnej akcji  x3

Zatrzymaj usługę

Zastosuj , OK

Foldery :

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\ DOWNLOAD

C:\WINDOWS\LOGS\ CBS

można dodać CCLEANER-owi do czyszczenia wybierając dla nich opcję : pliki i podfoldery .

Pozbycie się starych wersji plików systemowych :

WIN+R :

CLEANMGR.exe /SAGESETRUN

Zaznaczyć wszystko . OK

CLEANMGR.exe

  • punkty przywracania systemu OK 

RESTART !

CHKDSK dysku C :

Dysk C - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznacz x2 - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART !

DEFRAGMENTACJA :

WIN+R

DFRGUI.exe

OK

Zaplanowana defragmentacja - wył

SP1 ?

ŚWIE Ż Y !

Pokaż listę procesów wszystkich użytkowników .

https://photos.google.com/share/AF1QipNBV-sWau-f_T1dGTlmpPHhYJJVJbwjrsKjbnGewgc9va9WsqOQHTy4xXktf-8s0Q/photo/AF1QipPaztgxW0bW6K55DkNGeHwyjLmZjrD2svL7GfbF?key=ZHBHN1ZNWjgwakU3Snk0NFFESzhYbWhGaTVxM3B3

WGX ? “Aktualizacja” W7 do W10 !

Usunąć zaplanowane zadania (oprócz : DEFRAG -wył , DATETIME) . Kontrolować auto-start ! Pomocny będzie w tym CCLEANER .

Komputer nie może zajmować się sam sobą , ponieważ wtedy nie ma czasu dla Ciebie !

Dziękuję za pomoc ! :slight_smile: na przyszłość wszystko zapamiętam i nie popełnie błędu :) 

Czy mam sformatować dysk ? ponieważ niczego nie zdążę wpisać,  bo się za tnie.

Dowiaduje się o większości informacji pierwszy raz,  i się uczę.

Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć :wink: Dlaczego jesteś aż tak wrażliwy na ortografię ? 

Jeszcze raz dziękuję:D

GPARTED :

http://iweb.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.25.0-3/gparted-live-0.25.0-3-i686.iso

Na system i programy załóż GPARTET-em osobną partycję (Primary , ntfs , boot) !

Ortografia ? Może i ja jestem “starej daty” ?