Problem z laptopem po instalcji Win XP, oprogramowaniem

Chcę wszystkich ostrzec przed instalcją windows xp na laptopie który posiada windows vistę niechodzi mi oto żeby narobić klijentely m$ :slight_smile:

Jeżeli zainstalujecie na takowym laptopie XP niezdziwcie się że nie będzie sterowników do karty dzwiękowej w skrajnych przypadkach krat graficznych, jeżeli decydujecie się na to bo niemożecie uruchomić jakiegoś oprogramowania na Viście albo z innych pobudek, to zróbcie to według tego schematu:

  1. Szukacie sterowników do urządzeń (wszystkich!) na stronie producenta laptopa (nie sklepu w którym kupiliście swoje cudeńko), jeżeli niema na stronie producenta szukajcie na stronie producenta podzespołu (np. karta graficzna Intel na stronie http://www.intel.com) jak sprawdzić jaki się ma sprzęt, jak macie instrukcję od lapka to powinno być wszystko wypisane jeżeli nie to ściągacie sobie Everest-a i nim sprawdzacie.

  2. Jeżeli mamy wszystkie sterowniki i jesteśmy pewni że chcemy już zrobić format partycji C :slight_smile: szukamy w zbiorze płyt od lapka płyty Recovery jeżeli jest i pisze na niej Windows Vista … Edition to mamy system na DVD jeżeli niema to musimy poszukać obrazu na dysku twardym z reguły jest na dysku D w folderze Toshiba rec albo podobnym jeżeli niewiecie gdzie jest i jak wypalić to piszcie poniżej :slight_smile: zobaczymy co sie da zrobić.

2.a Teraz możecie usuwać system i instalować nowy Windows XP :slight_smile:

  1. Jeżeli nieznależliście jakichś sterowników do któregoś z urządzeń to zalecam pozostanie przy Windows Vista z własnego doświadczenia wiem że z reguły wraca się do Visty po około 2-3 tygodniach bo coś niedziała a wtedy działało :slight_smile:

  2. Moim skromnym zdaniem ludzie popełniają głupotę (sory jak kogoś uraziłem) instalując Windows XP często piracki na oryginalną Vistę którą praktycznie za darmo można nabyć z nowym laptopem, jeżeli chcecie kupić laptopa z windows vista możecie mieć już w tej chwili duży problem :frowning:

Pozdrawiam :slight_smile:

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 12:07

EVEREST HOME

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Instalowałem 2 razy XP na lapkach toschiby fakt ze był problem ze znalezieniem sterowników,ale kto szuka nie błądzi,że ty nie dałeś rady nie znaczy że komuś ma sie nie udać, a wista nie jest

tylko płatna,niema nic za darmo,a już na pewno nie od M$,

14540_1.jpg

A czy ja napisałem że nie potrafię znależć sterowników ??

A jeszcze jedno poczytajcie sobie warunki gwarancji na laptopa często jest zaznaczone że nie można zmienić systemu bez uprzedniej informacji dla producenta sprzętu otakowym zamiarze a że laptop niezarejestrowany to następny powód do niechciejstwa powiadomienia :slight_smile: PRZEPRASZAM NIE MA TEGO TEKSTU

**Mam pomysł umieszczajcie tutaj linki do sterowników na sowje laptopy oraz zdjęcie działającego systemu (jak chcecie) oraz model na jakim to zrobiliście.**Jeszcze pytanie do ciebie tores1977 czy wgrałeś oryginalny system ?? poszłeś i kupiłeś OEM-a albo masz BOX-a

Złączono Posta : 11.09.2007 (Wto) 14:15

a praktycznie za darmo to nieznaczy w pełni za FREE Vobis miał promocję na Vistę i sprzedawał Ultimate za 350zł do lapka (to połowa ceny)

Bez urazy ale większej głupoty nigdy w życiu nie słyszałem… pokaż mi firmę, która w ten sposób ogranicza wolność użytkownika…

no to kolego kup lapka z Vistą oryginalną wgraj pirata XP i idz z awarią na serwis pierwsze co zrobią to wezwą policję i zgłoszą to prokuraturze drugie usuną ci system i wgrają Vistę bo inny system nie może być zainstaowany na tym laptopie niestety ale już raz ktoś mi opowiadał jak go próbowali udu***c trzecie stracisz część przywilejów z pomocy technicznej takie jak pomoc dla systemu preinstalowanego jak podasz mu id klijenta przecierz program do pomocy technicznej jest na płycie recovery a ty raczej niebędziesz potrafił otworzyć plików na płycie, więc pan lub pani rozłączą się z tobą bo niebędą mogli zweryfikować czy posiadacz ich laptopa czy dzwonicz od “innych”.

Co do gwarancji to prawda chyba głupotę napisałem ale na początku jak wchodziła Vista były jakieś zgrzyty ze strony Toshiby więc sorki za głupotę więcej się to niepowtórzy :slight_smile:

To ci powiem, że panowie na serwisie serwisują sprzęt, a nie oprogramowanie. To, że ktoś kupuje laptopa z Vistą Recovery to jest tylko jego prywatna sprawa. System nie musi spełnić oczekiwań użytkownika i w każdej chwili może przerzucić się chociażby na Linux’a. Nie ma obowiązku powiadamiania o tym kogokolwiek. Ważne, że za system zapłacił. Nie mówmy tutaj o pirackich wersjach systemu, to jest zupełnie inna bajka. Napisałeś, że użytkownik w przypadku niektórych firm nie może zmienić na komputerze systemu bez uprzedniego powiadomienia producenta - co jest oczywiście totalną głupotą i bzdurą. Takie zapiski w jakimkolwiek regulaminie czy warunkach gwarancji godzą w dobro użytkownika, ograniczają jego wolność i możliwość podejmowania własnego wyboru. Napisałem ci pokaż mi firmę, która takie warunki przedstawia w swoich warunkach gwarancji… żadna firma z takimi warunkami nie przetrwała by na rynku dłużej niż miesiąc. Podaj mi nazwę i linka do warunków gwarancji takiej firmy, a obiecuję Ci, że jeśli jest tak jak piszesz to za tydzień aż będzie huczało o tym na stronach gazet.

Oczywiście jeśli oddajesz sprzęt na serwis to musisz sobie uprzednio zrobić kopię swoich danych, panowie z serwisu mogą wgrać dołączony do laptopa system w celu ułatwienia sobie pracy i nie odpowiadają za utracone dane. Chociaż swojego czasu serwisanci z takiej drogiej firmy jak Optimus S.A. dzwonili do użytkownika z zapytaniem czy ten zezwala na usunięcie danych z dysku twardego - nic na własną rękę nie robili. No ale to tylko ich grzeczność, w obecnych czasach liczy się ilość sprzedanych sztuk, a nie ich jakość czy jakość świadczonych usług.

Wracając do tematu, tak jak pisałem nikt nie zabroni Ci zmienić sobie systemu operacyjnego - a tak właśnie napisałeś. Proponuję zapoznać się z prawami klienta/konsumenta, a zobaczysz że takie działanie byłoby z nimi sprzeczne. Ktoś nawciskał Ci bajek, a ty ślepo w nie wierzysz. Niestety tak to często jest “ktoś mi tam kiedyś powiedział, bo od kogoś usłyszał” - tak właśnie powstają mity. Co do pomocy technicznej np. telefoniczna pomoc dla systemów Windows, to się zgodzę - bez przeprowadzenia udanej weryfikacji nikt Ci tam nie pomoże. Z drugiej strony po co Ci ta pomoc skoro zmienisz system operacyjny… no jeśli zmienisz go na system oryginalny to z pomocy nadal będziesz mógł skorzystać, tak jak w przypadku gdy wrócisz po jakimś czasie na system Recovery, który dostałeś z laptopem.

Za darmo to można w twarz dostać :stuck_out_tongue:

Sam sobie zaprzeczasz :stuck_out_tongue:

Muszę poprzeć Narv bo kupując laptopa płacisz za sprzęt, a system jest dodatkiem który producent czy sprzedawca musi zainstalować przed sprzedażą. Od niedawna jest ustawa unijna, czy coś w tym stylu która nie zezwala na sprzedaż komputerów bez zainstalowanego systemu.

Kupując w Media Markt laptopa z Linuxem zaoszczędzasz 200 zł. niż gdybyś go kupił z Vistą więc pisanie że Vista jest za darmo jest nieprawdą.

A co do reszty to Narv opisał :smiley:

Po pierwsze napisałem drugi post w którym przeprosiłem za wprowadzenie w błąd, po drugie post był napisany poto żeby wyjaśnić w jaki sposób powinno się postępować w przypadku zmiany OS-a na laptopie a nie tego czy grwarancja jest na system czy nie ma.

Jeszcze raz przepraszam ale wczoraj miałem przerąbany dzień :frowning:

Złączono Posta : 12.09.2007 (Sro) 7:48

Unga Unga naucz się czytać

praktycznie za darmo - czyli musisz wnieść jakąś opłatę

w pełni za FREE - za darmo (tego jeszcze nierobią i nie będą robić)

Złączono Posta : 12.09.2007 (Sro) 7:52

Proszę więcej nie wypisywać o tym postów bo piszecie jedno i to samo :slight_smile:

Co do systemu na każdym komputerze to niewiem muszę poszukać…

Czytam to co napisałaś :stuck_out_tongue:

:lol: Bez komentarza :stuck_out_tongue:

P.S. “Prawie w ciąży” albo “Większa i mniejsza połowa”.

Dobra, już nic nie piszę :x