Problem z laptopem samsung r530.Zawiesza sie

Witam, tak jak w temacie, mam problem z moim laptopem gdyz po uzywaniu go juz okolo 3 lata zaczal nawalac, niedawno mial wymieniony dysk twardy, a teraz po kilu tygodniach mam jeszcze gorszy problem, zawiesza sie, niema mozliwosci uzywania go, przy starcie 10 sek i sie zawiesza po pokazaniu pulpitu. Jest 5 kropeczek co sie swieca na dole, od lewej; kludeczka a w niej litera ‘A’ ktora sie nie swieci, pozniej cylinder ktory myga ciagle a jak sie swieci całkowicie to laptop sie zawiesza, pozniej kolejne 3 dzialaja dobrze ale martwi mnie dlaczego z tymi jest cos nie tak, moge podeslac screeny jak kto chce.

Przepraszam za moj Polski, od lat nie mieszkam w Polsce :wink:

Możliwe iż się przegrzewa kiedy był czyszczony ?? .

Oj nawet niepametam hehe, slabo sie znam na laptopach, a fakt szybko sie nagrzewa. Jak mam go wyczyscic?

Zapewne trzeba będzie go rozebrać i porządnie wyczyścić oraz przy okazji wymienić pastę bądź tzw. thermalpady na CPU I GPU.

Jeżeli chcesz to zrobić sam to przed rozbiórką poszukaj instrukcji serwisowej. Będziesz wiedział od czego zacząć.

A jeżeli nie czujesz się na siłach skorzystaj z pomocy serwisu.

Zakładam że mówisz o diodach na obudowie. Kłódeczka z literką “A” to dioda mówiąca Ci o tym czy masz wciśnięty Caps Lock czyli przycisk do pisania cały czas wielkimi literami. Caps Lock masz po prawej stronie klawiatury, naciśnij go a powinna się zaświecić ta dioda. Później ma migająca z “cylinder” to dioda sygnalizująca pracę dysku. Jak się nie świeci to znaczy że w danym momencie dysk nic nie odczytuje jak mruga szybko to znaczy że czyta dane (normalny objaw pracy) a jak się świeci ciągle i wyraziście to znaczy że przezywa horror i ma nadmiar pracy i tu bym szukał przyczyny twoich problemów bo widocznie coś obciąża Ci dysk i to uniemożliwia normalną pracę. Antywirus powinien pójść na pierwszy plan, ewentualnie jakiś optymalizer systemu albo format w razie potrzeby. To że się szybko grzeje to też niekoniecznie od tego że dawno go nie czyściłeś. Winą za ten fakt też może ponosić ta sama przyczyna co zamula dysk. Gdy dysk działa na 100% to procek pewnie i też, chwila moment i temperatury od razu wysokie. Tym bardziej że jak piszesz 10 sek po uruchomieniu nie da się do używać. Wątpię aby w tak krótkim czasie laptop się przegrzał, a nawet jeśli to powinien się uruchomić ponownie a nie zawiesić.

A kolejne 3 diody które świecą cały czas to dioda od Power, świeci się jak włączasz komputer, następna to pewnie WiFi, sygnalizuje czy masz włączone WiFi czy nie i ostatnia to pewnie bateria. Ona będzie świecić tak sama dopuki nie rozładujesz bateri, wtedy zacznie mrugać albo zmieni kolor.

pawciopawciowski ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Tak wiec zrobiłem formata, dzialalo wszystko prawie dobrze lecz lapek zawirszal sie czasami albo sie wylaczyl ale pozniej kiedy windows zainstalowal updaty to znowu byl ten sam problem co wcześniej

Cześć,

podaj logi z HD Tune - zakładkę Health, Error Scan (z odznaczonym Quick Test) i Benchmark.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Slabo sie znam na komputerach wiec niewiem co to wogole jest i jak to sie robi xd

Cześć,

instalujesz http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html. Potem po uruchomieniu wykonujesz screeny zakładek Health, Error Scan i Benchmark i udostępniasz nam linki. Najlepiej jak byś wrzucał na www.imgur.com

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd