Problem z laptopem Toshiby - skok napięcia

Witam, mam pewien problem :slight_smile:

Sprzęt: Laptop Toshiba Sattelite M45, windows xp sp2 po formacie, stery do wszystkiego są standardowe (Microsoft) poza kartą dźwiękową i grafiką tu sa stery toshiby. i hmmm laptop jest eksploatowany intensywnie ^^

Problem: “Skok napięcia na procie koncentratora, urzadzenie usb przekroczylo limity zasilania swojego portu koncentartora”

Opis Problemu:

  • Kiedy uruchomię komputer wyskakuje komunikat o "skoku napięcia… ";

  • kiedy podłącze urządzenie do portu usb wyskakuje komunikat “o skoku napięcia” i po chwili urządzenie przestaje działać, bezwzględu na to jakie jest (myszka modem czy drukarka).

  • kiedy wyciągnę wtyczkę i ponownie wsadzę do portu usb, urządzenie działa ponownie do czasu rozłaczenia go przez komputer.

  • czas działania urzadzenia jest bardzo różny, np. modem działa przez godzinę bez przerwy i nic go nie rozłączy (mimo komunikatu o skoku napięcia ), czasami udaje się go urochomić dopiero po 30 minutach (wyszło mi 150 razy wsadzania i wyciagania wtyczki usb zanim zaskoczyło bo właczał się i odrazu wyłączał).

  • Dodatkowo czasami, w momencie kiedy widze ze sie zaraz ma rozlaczyc modem np. gasna kontrolki modemu czasami lekkie uderzenie w okolicach touchpada rozwiazuje problem… ponad to czasami sie zacina, delikatnie jezdzac placem po touchpadzie kursor stoi w miejscu a kiedy przycisne zdecydowanie mocno to kursor się przemieszcza… -.-

  • To moze pomoc: menadzer urzadzen wyswietla komunikat o braku sterownikow do -> kontroler Ethernet, Kontroler magazynu masowego; kontroler sieci; modem PCI

Rozwiazanie problemu przez Microsoft:

kiedy wyswietla sie “chmurka” o skoku napiecie jest prosba o klikniecie… i wyswietla sie okno ktore wyswietla wszystkie 8 portow usb (5 jest zabudowanych) i informacja ze 1-2 porty wywoluja konflikt, i nalezy odlaczyc urzadzenie zresetowac lub zamknac port… co dziwne ten sam komunikat z 1-2 portami usb wyswietla sie kiedy nic nie jest podlaczone do portow usb…

Samodzielna próba rozwiazania problemu:

  • wylaczylem opcje zezwalania komputerowi na wylaczanie portu kiedy przekroczy poziom poboru okreslonej ilosci energii na wszystkich 4 koncentrtorach głownych…

  • sprawdzilem schemat zasilania i jest prawidlowy laptop/przenosny czy cos takiego.

  • nie udalo mi sie znalezc odpowiednich sterownikow…

-znalzlem plytke recovery cd from Toshiba ale to juz nic nie pomoze chyba bo nie ma pierwotnej wersji windowsa a byl on OEM czyli lipa…

wszystko to nie pomogło…

jedno jest pewne… kiedy wyłącze wszystkie główne koncentratory portów USB problem całkowicie znika…, tak samo jak możlwiośc korzystania z portów usb :slight_smile:

i hmmm wykluczam wadę sprzętu zewnetrznego czyli albo cos z oprogramowaniem jest nie tak albo w lapku mam jakies uszkodzenie mechaniczne… może mostek północny ? :wink: proszę o poradę, eewnetualnie opinię ile może wiąć to pan z serwisu…

pozdrawiam :wink:

Czy ten błąd wyskakuje tobie także jeśli nie masz nic podłączonego pod usb? Możesz spróbować dokładnie obejrzeć porty USB możliwe, że masz zwarte (powyginane) jakieś piny w porcie.

Tak, jak nic nie jest podłączone też ten błąd się pojawia. z blaszkami wydaje się być wszystko wporządku profilaktycznie “podłubałem” ale niestety nic się nie zmieniło :frowning: pozdrawiam i dzięki za zaintersowanie :wink: