Problem z Laptopem. Vista+Dysk SATA a XP

Witam wszystkich.

Na samym początku chciałbym podkreślić, że jestem kompletnym laikiem.(znaczy do Biosa wejść umiem i pozmieniać w nim opcje itd. nie jest najgorzej, ale do rzeczy)

Posiadam komputer :

ACER Aspire 6920

Intel Core2 Duo T5900 @ 2.20GHz

i połączenie 2 problemów.

Vista nie ładuje mi panelu logowania do systemu. Po prostu jest czarny ekran widać tylko kursor. (ctrl+alt+delete nie działa) ten problem był wiele razy opisywany. Jakby tego było mało, posiadam dysk SATA, czyli przy próbie instalacji XP, nie wykrywa mi dysków. Rozwiązaniem tego problemu, może być specjalne skonfigurowanie systemu(?) w pewnym programie. Wiele razy natknąłem sie na tą wskazówkę. Niestety z przyczyn oczywistych nie mogę tego zrobić. Istnieje możliwość zainstalowania XP z SP2, niestety takowego nie posiadam. I TU NASUWA SIĘ PYTANIE. Czy jedynym wyjściem jest zabulenie kupy forsy za oryginalnego XP z SP2(o ile takiego mozna dostac?) Czy istnieje inne rozwiązanie?

P.S. Uruchamianie Visty w żadnym z trybów awaryjnych nic nie daje.

@Jeśli wątek w złym dziale proszę moderatora o przeniesienie.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi :slight_smile:

witam miałem podobny problemik na dodatek pracuje we Francji przy próbie uruchomienia lapka wyskakiwało brak systemu wejdź w bios ustawienia dysk SATA ENABL jeśli będziesz miał wina wcd-rom powinien sam zacząć instalke

Tylko, ze w biosie nie mam możliwości zmienienia na enabl/disable tylko coś innego.