Problem z Laptopem

Witam, mam laptopa Acer Aspire 3680, gdzie orginalnie był XP PRO SP2 i po zamknięciu klapy przechodził w stan uśpienia z pomarańczową diodą, kiedy chciało się dalej pracować wystarczyło nacisnąć dowolny klawisz, jednak wczoraj zakupiłem i wgrałem Viste, i wszystko było by ok gdyby nie fakt że po zamknięciu klapy nic się nie dzieje, cały system pracuje nadal, zmieniłem w opcjach zasilania aby po zamknięciu klapy się zamykał, lecz nic takiego się nie dzieje :frowning: po otwarciu klapy komputer nadal chodzi i jest czarny obraz z brakiem możliwości ponownego odpalenia, pozostaje wyciągnięcie baterii. :frowning: co może być powodem takie sytuacji, jak to naprawić, dzięki i pozdrawiam.

Jak zamknąłeś z pracującym ekranem to pewnie ekran poszedł… Nic innego nie pozostaje, jak oddać lapka do serwisu na wymianę ekranu

napewno dobrze zmieniles w ustawieniach? vista ma profile zalezne od tego czy np. ladowarka jest podlaczona czy nie. Zresetuj go i poprobuj ustawienia. Raczej go nie zepsules przez zwykle zamkniecie…

Mi sprzedawca nawet kiedyś przy zakupie mówił, żeby nie zamykać ekranu, kiedy jest włączony…

Aby ekran sam sie wyłączał: panel sterowania/System i konserwacja/opcje zasilania i po lewej stronie kliknij na "wybierz moment wyłączenia ekranu

Nie, wszystko działa dobrze, ekran się nie popsuł, bo właśnie z niego korzystam :slight_smile: w centrum zasilania mam na baterii i na kablu zamkni system :frowning: ale to nie zmienia jego zachowania :frowning:

Jaką wersje Visty masz? Zresztą w każdej wersji Visty powinna być ta opcja

W dniu 23.04.2008 , o godzinie 16:10 został dopisany post przez Clank

W opcjach zasilania ustaw na tryb “oszczędzanie energii”. Możesz modyfikować opcje w “zmień ustawienia planu”

Acer Aspire 3680 HDD 120 GB 1,5 Gb Ram 1,6 Mhz Procek , Windows Vista Home Premium SP1 od zawsze mam ustawione na zrównoważone użycie baterii

A próbowałeś zmienić ustawienia w tym trybie, który ustawiłeś?

Właśnie próbuje poustawiać i sprawdzę działanie ponownie. Nie włańczam oszczędzania energii dlatego że bardzo spada wydajność i cały system muli.

to zrób na wysoka wydajność i sprawdź w ustawieniach planu czy jest ustalony czas wyłączania ekranu

Jest jedna rzecz, która może co nieco wyjaśnić. W wielu laptopach, głównie w Toshibach i Acerach niezależnie jest traktowane wyłączanie dysku twardego i przejśćie w stan hibernacji. Czarny nie reagujący ekran może pojawic się między innymi z tego powodu, a dokładniej gdy sam dysk wyłączy się szybciej niż system, a w systemie nie ma odpowiednich narzędzi do obsługi tego typu sytucaji (z tego co mi wiadomo, jak nie jest to system dostarczony przez producenta albo jakiś profesjonalny linuks to takich narzędzi nie ma i byc może nigdy nie będzie z wielu dobrych powodów).

Jedynym rozwiązaniem jest ustawienie w opcjach zasilania nie wyłączaj dysku, i postaraj się tak skonfigurować opcje zasilania aby, pierwsza rzecz którą robi system po zamknięciu klapy to było przejście w stan hibernacji, a dopiero potem wszystko inne.

Jak to nie pomoże to ewentualnie zobacz na stronie producenta, czy nie ma jakiegoś wsparcia dla WinVista, nawet dla nowszych komputerów, bo jeśli są to możesz spróbować pobrać i doinstalować jakiś programik nawet z nowszego modelu obsługujący coś podobnego do opcji zasilania. (W większości komputerów sam system zasilania nie zmienia się od strony hard od kilku lat, zmienia się tylko oprogramowanie)

johny200 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Miałem kiedyś podobny problem, ale trochę inaczej się objawiał, nie ważne z resztą, efekt był taki, że komputer się nie usypiał, ale ekran był czarny. Zobacz, czy w przystawce zarządzania komputerem, tam, gdzie masz logi od wydajności i awarii, nie masz na czerwono zaznaczonych “kernel-power”. Jak tak, to w moim przypadku pomógł, nawet ten wczesny RC1, Service Pack. To był problem z USB, nigdzie na sieci nie mogłem znaleźć rozwiązania, chociaż problem był opisywany.

Nie wiem, czy są jakieś inne metody naprawy tego, i czy masz SP1 zainstalowany, ale jak możesz używać komputer, to ściągnij ręcznie i zainstaluj.

PS. Nie trzeba wyciągać baterii, żeby wyłączyć, przytrzymaj włącznik przez 4 sekundy, to się wyłączy (choć nie wiem, jak to z acerami).

Ja też miałem ten problem z Acerem ale na xp, po pewnym czasie, pomimo poprawnych ustawień, ekran z pewnym dniem po prostu przestał się wyłączać…okazało się że poszło coś w laptopie…dodatkowo z tyłu popękała obudowa…bluetooth przestał działać…więc sprzedałem go za dwieście złotych…hehe…nabywca chciał dać oczywiście więcej…ale ja nie miałem serca zdzierać na acerze…nie polecam tego sprzętu…