Problem z laptopem

Kolezanka prosila mnie o pomoc bo sama kompletnie nie zna sie na kompie.Ma laptopa i aktualnie tylko…1MB wolnego miejsca na dysku.Zabiore sie za oczyszczanie dysku,zwalnianie programow z autostartu itp ale mam pytanie-na kompie ma podobno dosc duzo plikow muzycznych i nie moze ich zgrac na CD bo nie ma nagrywarki-czy moge te pliki skompresowac WinRAR(o ile go w ogole ma),czy zwolni to ilosc zajetego miejsca?-jesli tak to czy caly folder?Prosze o jakies sugestie bo moze jeszcze cos mozna zrobic zeby uzyskac przynajmniej tyle miejsca aby móc zainstalowac jakis program do czyszczenie rejestru.

Spakowanie plików mp3 nie wiele da, ale można je przekonwertować np. na format OGG, co może dać nawet o połowę mniejszy rozmiar pliku :slight_smile:

Kompresja plików mp3 rarem raczej przyniesie marne efekty.

Czyszczenie rejestru też nie zwolni miejsca na HDD.

Jak ma internet to niech prześle te mp3 komuś na pocztę, wrzuci na jakiegoś ftpa lub edysk i niech ktoś jej wypali je na płycie.

Ilu mam gigowy ten dysk że już tak jest zwalony ??

Ona sama nie wie co ma na kompie,jedynie,ze Win XP PRO,o ile sie nie myli. :roll: Komp,jak podejrzewam,od ponad roku nie czyszczony,nie defragmentowany itp.Byc moze tez jakies wirusy?-choc twierdzi,ze informatyk zabezpieczal jej system…kiedys.Sama nie wiem jak sie za to zabrac…i czy cos sie uda.

Polecam zapoznać się z tym topiciem (głównie tuneup --> dobrze optymalizuje XP)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39970

oraz skan tym programem

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1188

defragmentacja dysku może odzyskac nawet kilka giga jeśli nie była dawno robiona (diskeeper lite)

Tyle że do jej rozpoczęcia potrzeba wolnego miejsca na defragmentowanym dysku, a z tego co pisze Jagodka to go prawie wcale nie ma :?

Komp kolezanki:Intel Pentium II processor,233MHz,128 MB RAM,

dysk=4.67 GB(winXP PRO SP2)+zupelna katastrofa.Udalo mi sie zwolnic miejsce do 870 MB,ale za to znalazlam ponad 150 roznych swinstw(gator,DyFuCa itp).Zabezpieczen prawie 0,poza zapora z SP2+jakis marny,stary antywir.Nie mialam dostepu do netu wiec programy,ktorymi usuwalam wiry bez aktualizacji,zgrane z plytki.Czasu tez mialam malo wiec czesc zostala dalej na dysku.Pod koniec tygodnia wpadne do niej do domu i wtedy moze uda mi sie wyslac log.Umowilysmy sie na kontakt gg ale sie nie wlaczyla i teraz mysle czy moglo sie tak stac,ze padl jej system po tym "czesciowym"usunieciu wirow?Czy Kerio+np.Nod 32 na ten jej system sie nadaja?-zastanawiam sie co jej zainstalowac o ile uda sie pozbyc tych wszystkich"dodatkow"w postaci wirow.

Skompresuj UHRACem :smiley: Długo się będzie robiło, ale dostaniesz pełno wolnego miejsca, nie wiem jak on to kompresował? 60MB do 1MB? Coś takiego.

mp3, pliki systemowe :o :o :o

Poczytaj najpierw co pisze respondentka, a potem dawaj rady :!: :!: :!: