Problem z Laptopem

Witam, od dłuższego czasu, mój laptop dziwnie się zachowuje Wiatrak, chyba prawidłowo działa lecz, gdy
Pobrałem program do sprawdzanie temperatur, i obciążenia procka, procek obciążony w 80-90%, przy przeglądaniu internetu, i posiada wtedy 60C… Pomóżcie pliska, :3 PS. Testowałem laptopa w 3dmarkach obciążających bardzo procka, lecz to bylo 4 tyg temu. Nie wiem co z nim nie tak Proszę tutaj specyfikacja.

Procesor: Intel i5-6200u
Karta Graficzna: Intel Graphics 520/AMD Radeon R5 M430
RAM: 12 gb
Dysk: Toshiba 7200 obr

Pozdrawiam!

Zobacz jaki proces obciąża ci tak CPU.
Sprawdź też system na obecność adware/spyware i innych “dodatków”

Własnie, to zrobiłem było 6 trojanów ( nie wiem skąd ) adware nie wiem ale było, ale jednak jest to obciązanie, patrząc w menedżer zadań nic nie wykazuje na czerwono, nie wiem. ale jest 100% obciążenia

Przechwytywanie
Tutaj raport z tego programu :wink:

Niech Ci profesjonalnie w dziale Bezpieczeństwo sprawdzą wirusy.

Jak na ten CPU za wysokie temperatury i masz obciążenie i to duże.

Czyli, co mam zrobić ? :stuck_out_tongue: co mam napisać w tym dziale ja tutaj nowy z góry sorry za pytanie

Możesz wkleić logi tu lub poprosić Moderatora o przeniesienie tematu.

własnie, skanuje tym programem kompa zobaczymy, co wyjdzie :wink:

Addition - to mam wkleic? bo otworzylo sie razem z tamtym raportem, a za dużo znaków jest.

Log łącznie z Addition wrzuć na wklej.org, a w poście podaj linki.

Zrobione ;o w dziale bezpieczenstwo jest

A pamiętasz, po czym ten problem? co instalowałeś?

Jaki masz antywirus? nieraz jego aktualizacja potrafi robić problem?

Sprawdź, bo może system się aktualizuje z WU? masz najnowszy 1703?

Przejrzyj uruchomione programy w autostarcie? bo może coś uruchomione i obciąża system.

Nie, wiem nagle tak Grałem w cs’a później robiłem OCCT, chyba tak to się nazywa + karte graficzną testowałem ;p
System najnowszy, WU wyłączony, w msconfig antywirus defender, :wink:

Nie wiem dlaczego inni twierdzą, że jest inaczej, ale temperatury są jak najbardziej w normie przy takim obciążeniu. Nie napisałeś jaki to laptop, ale obstawiam jakiegoś ultrabooka. Chłodzenie w nich jest symboliczne. i7xxxu potrafi dobić i do 90 stopni.

Na pytanie co tak obciąża najłatwiej odpowiedzieć otwierając menadżer zadań i sortując malejąco po zużyciu CPU. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych narzędzi, ani “ekspertów z działu bezpieczeństwa”. Przyczyna może być trywialna, typu jakiś aktualizator działający w tle.

… a WU włącz, bo jego wyłączenia to proszenie się o kłopoty.

No więc tak, lapek na pulpicie osiąga dalej 60 C, obciązenie 5-10% nie bede rozkręcał bo jeszcze rok gwarancji. Jakieś rady? Podkładke zamawiam :wink: