Problem z laptopem

windows10

(matteusz123) #1

Witam. Mam problem z laptopem. W pewnym momencie zaczął wariować karty same się otwierały w przeglądarce, same wyłączały, zaczął się zawieszać i przestał reagować na myszkę i touchpad - niby myszka jeździ, ale nic nie da się zrobić (wybrać wifi, wejść w ustawienia - no nic.) przeinstalowałem system, bo myślalem, ze to wirus, ale to ten grak reakcji na touchpad i myszę pojawił się przy instalacji systemu.

To wina laptopa czy gdzie szukać przyczyny?

(bachus) #2

Może coś utknęło w przyciskach? W BIOSie jest opcja wyłączenia touchpadu - podłącz testowo myszkę na USB.

(matteusz123) #3

dodam, że to nie dzieje się cały czas. raz na jakiś czas. Dziwne jest to, że nawet przy instalacji systemu się tak zadziało.

(adamk1985) #4

Bateria sprawna? Zasilacz ok? Sprawdź zachowanie na jednym i drugim…

Wadliwe działanie płytki dotykowej to zazwyczaj źle podawane napięcie…

Piszesz mysz też… Jeśli zewnętrzne urządzenie również działa nieprawidłowo to trzeba by się udać do serwisu i sprawdzić laptopa gruntownie…

(matteusz123) #5

tak,tak,wszystko sprawne. Nigdy nie było takiego problemu dzisiaj pierwszy raz, dlatego mnie to zdziwiło. Mysz myszą i to niedziałanie jej, ale potrafi w przeglądarce otworzyć kilka kart samemu i np. z obecnej karty przeskoczyć to historii :confused:

(matteusz123) #6

A i jeszcze dodam, że gdy złapie taką zawieche nagle włączam menadżera i jakby wraca wszystko do normy na jakiś czas.