Problem z laptopem

Witam, Mam dziwny problem na który sam nie umiem odpowiedzieć.
Otóż mam laptopa i kupiłem go ok. lutego 2016 roku i zauważyłem, że jak odłączę ładowarkę (od laptopa) i działa na baterii to system jest szybszy, a gdy mam podłączoną ładowarkę system jest wolniejszy. Wie ktoś co może być przyczyną tego dziwnego zjawiska?

Inne plany zasilania.
Ładowanie akumulatora, które podnosi temperaturę i powoduje spadek wydajności.

1 polubienie

Ogólnie to faktycznie bardzo dziwne zjawisko bo zwykle dzieje się wręcz odwrotnie. Laptop zwalnia po odłączeniu ładowarki a po jej podłączeniu powinna wzrosnąć wydajność.
Być może coś złego dzieje się z ładowarką i nie dostarcza ona odpowiednich napięć do sekcji zasilania.

Jeśli chodzi o gry to tak, powoduje wzrost wydajności, ale jeśli chodzi o szybkość systemu to bez ładowarki. Może dlatego, że laptop się przegrzewa?

… a ile stopni masz?

Sprawdź czy w systemie masz zaznaczony odpowiedni plan energetyczny. Gry z automatu przestawiają się na najwyższą wydajność. System pracuje na takim planie na jakim się mu go ustawi.

max przy cs’ie to ok. 70 stopni

ja mam ustawiony zrównoważony, ale jaki jest najlepszy pod system i zarazem gry
?

Ustaw oczywiście ten z największą wydajnością.

… i coś pod “tyłek” laptopa. :wink:
Jak na zrównoważonym ma 70, to będzie wyżej. :wink:

Ja włączyłem ten plan zaraz po pierwszym uruchomieniu komputera. W idle mam 35 stopni. Przy użytkowaniu systemu (ale takim intesywnym) czyli kilka zakładek w przeglądarce, odpalony w tle film z YT w 2K na drugim monitorze podłączonym pod laptopa itp. Temperatura wzrasta do 55 :slight_smile:

Oczywiście warto pamiętać o zmianie planu na bardziej oszczędny jak się zabiera gdzieś laptopa w teren. Wtedy warto zmienić plan energetyczny na mniej intensywny a ten z największą wydajnością włączać tylko gdy laptopa działa na akumulatorze.