Problem z lass i wylaczanie sie kompa

Mam problem, podczas uzywania komputera nagle wyskakuje okienko z jakims bledem i odlicza minute i restartuje sie komputer :frowning: Co na to poradzic?

Masz SP2 ?

Zobacz to:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

jak pokaże się to okienko to: start-uruchom- wpisujesz w to okienko polecenie shutdown -a i zniknie to okienko

uzywalem tej komendy ale teraz mi wyskakuje okienko ze cos tam nie moze uzyskac dostepu, i nic nie moge zalaczyc, i mi sie restartuje.

Nie wiem jakim cudem :slight_smile: ale trzy lata po pojawieniu się wirusa i ponad dwa lata po ukazaniu się Servicepacka i łatek na tego robala złapałeś sassera.

Jak sobie z nim poradzić znajdziesz tutaj. A aby zapobiec wyłączaniu się komputera przygotuj sobie gdzieś pod ręką (np. na Pulpicie) skrót (albo plik wsadowy bat czy cmd), zawierający takie polecenie:

C:\Windows\system32\shutdown -a

. Jak zobaczysz komunikat odliczający 60 sekund do wyłączenia komputera uruchom skrót (albo tego batcha), włącz zaporę i ściągnij łatkę. A potem Windows Update i obowiązkowo wszystkie aktualizacje krytyczne. A… i byłbym zapomniał :). Do normalnego używania komputera (gry, multimedia, biuro, internet itp) utwórz i korzystaj z konta zwykłego użytkownika - z ograniczeniami.